Mehmet Ali Yalçındağ kimdir?

Biyografi
İş adamı ve Aydın Doğan’ın damadı olan Mehmet Ali Yalçındağ kimdir? Mehmet Ali Yalçındağ, 1964 yılında İstanbul’da doğmuştur. Mehmet Ali Yalçındağ, üniversite eğitimini 1989 yılında İngiltere...
EMOJİLE

İş adamı ve Aydın Doğan’ın damadı olan Mehmet Ali Yalçındağ kimdir? Mehmet Ali Yalçındağ, 1964 yılında İstanbul’da doğmuştur. Mehmet Ali Yalçındağ, üniversite eğitimini 1989 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da “American College in London” üniversitesi’nde tamamlamıştır. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın damadıdır.

Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA ) Türkiye Başkanı, Türkiye Reklam Konseyi Başkanı, TÜSİAD Üyeliği, Galatasaray Spor Kulübü Üyeliği, WEF Medya Yöneticileri Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir. Aynı zamanda kendisi Yandex Türkiye’nin CEO’sudur. Bu göreve ise 2012 yılında gelmiştir. 21.12.2015 tarihinde Doğan Grubu’nun CEO’su olmuştur.

Mehmet Ali Yalçındağ yaptığı bir açıklama ile: “Şahsıma yönelik saldırıların Doğan Grubu’nun itibarına hiçbir şekilde zarar vermemesi maksadı ile bugün itibariyle bırakma kararı aldım” diyerek Doğan Gruubu’n daki görevinden  30.09.2016 tarihinde istifa etmiştir.

Mehmet Ali Yalçındağ, Arzuhan Doğan Yalçındağ ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme