Mehmet Ali Çelebi kimdir?

Biyografi
Mehmet Ali Çelebi kimdir? Mehmet Ali Çelebi nereli? Mehmet Ali Çelebi biyografi… Mehmet Ali Çelebi hayatı… Mehmet Ali Çelebi, 23 Temmuz 1984 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğre...
EMOJİLE

Mehmet Ali Çelebi kimdir? Mehmet Ali Çelebi nereli? Mehmet Ali Çelebi biyografi… Mehmet Ali Çelebi hayatı…

Mehmet Ali Çelebi, 23 Temmuz 1984 yılında Ankara’da doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Amasya’da tamamlayan Mehmet Ali Çelebi, İzmir Maltepe Askeri Lisesi’ni birincilikle bitirdi. Ardından Kara Harp Okulu’na girdi ve burayı da dördüncülükle bitirip Teğmen rütbesini aldı.

Sistem Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1 senelik eğitimin ardından askeri helikopter pilotu oldu. Askerlikten ayrıldıktan sonra uçak pilotluğu eğitimi aldı. Mehmet Ali Çelebi, Kumpas davalardan dolayı 41 ay cezaevinde yattı. Mehmet Ali Çelebi cezaevinde eşi Kezban Merey Çelebi’yle evlendi. Yaşadıklarını “Teğmen” adını verdiği kitapta kaleme alan Mehmet Ali Çelebi, CHP 35 ve 36.Kurultaylarında Parti Meclisi Üyesi olarak seçildi.

Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı eğitimini üstün başarıyla bitirmiş, online eğitim alanında büyük projelere imza atmış olan Mehmet Ali Çelebi,  PADI açık deniz dalgıç sertifikası bulunmaktadır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.