İhsan Kalkavan kimdir?

Biyografi
İhsan Kalkavan 1948 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta okulu İskenderun Lisesi’nde, liseyi Mersin’de Tevfik Sırrı Gür Lisesi’nde bitirdi. 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Yüksek...
EMOJİLE

İhsan Kalkavan 1948 yılında İstanbul’da doğdu.

İlk ve orta okulu İskenderun Lisesi’nde, liseyi Mersin’de Tevfik Sırrı Gür Lisesi’nde bitirdi.

1975 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Yüksek Okulu’ndan mezun oldu.

Üniversiteden önce, 1968 yılında, Yusuf Kalkavan ve Oğulları Şirketi’nin hissedarı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak ticari yaşamına başladı.

1975 yılında Yüksek Denizcilik Okulu fark derslerini vererek Uzak Yol Güverte Zabiti (Kaptan) yetki belgesine sahip oldu.

1978 yılında babasının trafik kazasında vefatı ile kardeşleriyle birlikte kurduğu tüm şirketlerin yönetiminde görev aldı.

Asya Finans ve Işık Sigorta dahil olmak üzere 15’den fazla uluslararası şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Türkiye’nin gemi sayısı ve toplam tonajı itibariyle en büyük filosunun başında bulunmaktadır.

22 Kasım 2016 tarihinde İstanbul 12. Sulh Ceza Hakimliği tarafından,Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında, iş adamı İhsan Kalkavan hakkında, ”silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan yakalama kararı çıkarıldı.

İhsan Kalkavan evli ve 2 kız, 1 erkek çocuk babasıdır. -biyografi.net, on5yirmi5