Haluk Koç kimdir? Hasankeyf kaymakamı Haluk Koç özgeçmiş

Biyografi
Batman-Hasankeyf kaymakamı Haluk Koç kimdir? Haluk Koç biyografi… Haluk Koç özgeçmiş… Haluk Koç, Erzurum doğumlu olup ilk ve orta tahsilini Erzurum’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İktis...
EMOJİLE

Batman-Hasankeyf kaymakamı Haluk Koç kimdir? Haluk Koç biyografi… Haluk Koç özgeçmiş…

Haluk Koç, Erzurum doğumlu olup ilk ve orta tahsilini Erzurum’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümünden 2002 yılında mezun oldu. 2010 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalında “Döviz Kuru Belirsizliği ve Yurtiçi Yatırımlar Türkiye Örneği” adlı Teziyle Yüksek Lisans derecesi aldı.
2003-2010 yılları arasında Maliye Bakanlığı bünyesinde görev yaptı.2010 yılında Kırklareli Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği  mesleğine başladı.
Kırklareli ilinde İl Merkez Stajını, Yalova ili Altmova ilçesinde Kaymakam Refikliği Stajını, Samsun ilinde Mülkiye Müfettişi Refakatinde Teftiş Stajını tamamladı. Yozgat İli Çandır, Boğazlıyan ve Kadışehri  ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunmasının ardından Yurt dışı Stajı için gönderildiği İngiltere’de İngilizce dil eğitimi  aldı, İngiliz  İdari Sistemi üzerine çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosluğunda Büyükelçilik Stajını tamamladı. Yurt dışı dönüşü sonrasında ise Kırklareli ili Kofçaz ilçesinde Kaymakam vekilliği görevinde bulundu, ardından Tokat ili Artova Kaymakamı olarak görev yaptı. Kahramanmaraş ili Andırın Kaymakamı olarak görev yapmakta iken 31.08.2018 tarihli ve 2018/157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Batman-Hasankeyf’e atanmış ve 24.09.2018 tarihinde buradaki görevine başlamıştır.
Haluk Koç, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dilleri bilmekte olup evli  ve 3  çocuk babasıdır.