Ertuğ Ergin kimdir?

Biyografi
Türk halk müziği, batı müziği, solfej ve enstrüman dersleri aldıktan sonra profesyonel müzik çalışmalarına başladı. Candan Erçetin, Sibel Tüzün ve Harun Kolçak gibi ünlü isimlere vokal yapan Ergin ayn...
EMOJİLE

Türk halk müziği, batı müziği, solfej ve enstrüman dersleri aldıktan sonra profesyonel müzik çalışmalarına başladı. Candan Erçetin, Sibel Tüzün ve Harun Kolçak gibi ünlü isimlere vokal yapan Ergin aynı zamanda iyi bir yan flüt sanatçısıydı.

Ertuğ (Ergin) 18 Mayıs 1970’de Adapazarı’nda doğdu ve Boğa burcu. Küçük yaşta ailesiyle İstanbul’a geldi ve Erenköy’de büyüdü. İlk ve orta öğrenimini burada bitirdikten sonra, İTÜ Konservatuar Temel Bilimler Bölümü’ne girdi. Üniversitede Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Batı Müziği, solfej ve enstrüman dersleri aldı. Eğitimini bitirdikten hemen sonra profesyonel müzik çalışmalarına başladı. Sahne performanslarında; Candan Erçetin, Sibel Tüzün ve Harun Kolçak ile vokal yaparak ve yan flüt çalarak çalıştı, böylelikle 15 yıllık sahne deneyimi elde etti. Aşkın Nur Yengi, Emre Altuğ, Ufuk Çakır, Hande Yener bestelerini seslendiren birçok sanatçıdan sadece birkaçı. Uzun yıllar süren müzik deneyimlerini bir araya getirerek, “Hayatım” adlı albümü hazırladı. İstanbul Plak etiketiyle piyasaya çıkan, “Hayatım” albümü toplam 10 parçadan oluşuyor. 8 beste ve tüm sözler Ertuğ’a ait. Fuat Güner’in uzun yıllardır süregelen tecrübelerinin yol göstericiliğiyle kayıt edilen bu albüme; önce “Aşkın Son Şarkısı” sonra da albümle aynı adı taşıyan “Hayatım” adlı şarkı olmak üzere 2 video klip çekildi.

42 yaşında öldü.

Albüm

1- Hayatım
2- Aşkın Son Şarkısı
3- Dayanamam
4- Sensiz Yaşarım
5- Nacizane
6- Herkes Gibiydi
7- Hırsız Şafaklar
8- Ömür
9- Bahar Gibi
10- Yıldız Yangını

mxslabs.org