Dünya ve Avrupa Karate Şampiyonu Müslüm BAŞTÜRK Kimdir?

Kişiler
Müslüm Baştürk 01.01.1984 İstanbul doğumlu, Ordu, Ünyeli hem ordumuzun, ülkemizin gururu sporcumuz 1989 yılında karateye 5 yaşında başladı. Devamlı ve istekli çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekere...
EMOJİLE

Müslüm Baştürk 01.01.1984 İstanbul doğumlu, Ordu, Ünyeli hem ordumuzun, ülkemizin gururu sporcumuz 1989 yılında karateye 5 yaşında başladı. Devamlı ve istekli çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekerek yetenekli Müslüm BAŞTÜRK Türk karate tarihinde ilk kez kurulan Yıldızlar Milli Karate  Takımına girerek 1999 yılında 65kg 15 yaşında Balkan Şampiyonu oldu. Daha sonra Milli Takımda kalıcı olan Milli Sporcu sayısız Türkiye ve Uluslararası madalyalar alarak ülkemize hizmet etmiştir. Daha genç yaşında Büyükler  Milli Takımına girerek 2004 yılında Türk karate tarihinde takım dalında ilk kez Avrupa 3’ncülüğü elde etmiştir.

2008 Dünya Karate Şampiyonasında, karatenin doğduğu yerde Tokyo’da Dünya Şampiyonu olmuştur.  Türk Karate tarihinde ilk kez bir erkek sporcu 2 madalya almıştır.

2009 yılında Hırvatistan’nın Zagrep şehrinde Avrupa Şampiyonu olmuştur. Bayrampaşa’da Kaptan Ahmet Erdoğan Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi spor kulübünü 2019 yılında kurucusu olmuştur. 2018 yılında yarışmayı bırakıp artık Antrenörlük yapmaktadır. Müslüm BAŞTÜRK 2009 yılında Beden Eğitimi Öğretmeni olup şu an Ordu Altınordu da yaşamaktadır. Büyükler Dünya Karate Şampiyonasında 75kg’da madalya alan son sporcu olarak rekoru elinde tutmaktadır.

Başarı hayatı boyunca elde etmesinin en büyük etkenleri,çok çalışması,zamanı çok iyi kullanması,disiplin,hedefe giden yolda istemek için herşeyi yapmak. Bunlar düzenli uyku,yeterli beslenme ve sağlığı için gereken tedbirleri almaktır.Herkes antrenman bitti an çıkarken,ekstra çalışarak özel tekniklerini dünyada herkese vurmuştur. Hayat psikolojik savaştır,burada da büyük düşün ,Şampiyon ol…