Dr. Mehmet Özel kimdir? Büyükçekmece kaymakamı Mehmet Özel biyografi

Biyografi
İstanbul-Büyükçekmece kaymakamı Dr. Mehmet Özel kimdir? Mehmet Özel özgeçmiş… Mehmet Özel biyografi… Dr. Mehmet Özel, Mersin’in Silifke ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini ...
EMOJİLE
İstanbul-Büyükçekmece kaymakamı Dr. Mehmet Özel kimdir? Mehmet Özel özgeçmiş… Mehmet Özel biyografi…
Dr. Mehmet Özel, Mersin’in Silifke ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı. 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
– 2000 yılında Osmaniye Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.
– Burdur/Çavdır, Gaziantep/Araban, Çankırı/Bayramören İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak çalıştı.
– 2003 yılında kaymakamlık kursunu “üstün başarı” ile tamamladı.
– 2003-2004 yıllarında Eskişehir/Sarıcakaya Kaymakamı olarak görev yaptı. Bu görevi sırasında, bir süre “atanmış belediye başkanlığı” görevini de yürüttü.
– 2004-2006 yıllarında Tunceli/Nazımiye Kaymakamı olarak görev yaptı.
– 2006-2010 yıllarında Şanlıurfa/Bozova Kaymakamı olarak görev yaptı. Bu görevi sırasında yaklaşık olarak 3 yıl boyunca kaymakamlık yanı sıra Şanlıurfa’da vekaleten vali yardımcılığı görevini de yürüttü.
– 2010-2011 Kayseri/Pınarbaşı kaymakamı olarak çalıştı.
– 2011 yılında meydana gelen Erciş ve Van Depremleri sonrası 7 ay süresince geçici görevli olarak, ardından 1,5 yıl asil olarak Van’da Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. Van vali yardımcılığı görevi sırasında aynı zamanda il merkezinde kurulan 31 konteyner kentin koordinatörlüğü görevini de yürüttü.
– 2013-2014 yılında Malatya’da Vali Yardımcısı olarak çalıştı.
– 2014-2017 yılları arasında Diyarbakır/Yenişehir Kaymakamı olarak görev yaptı. Bu görevi sırasında 8 Aralık 2016 tarihinde Yenişehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.
– 12 Eylül 2017 tarihinde Büyükçekmece Kaymakamı olarak göreve başladı.
Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet ÖZEL;
– 2001 yılında İngiltere’nin Exeter Üniversitesi’nde dil eğitimi yanı sıra İngiltere genel ve yerel yönetim örgütlenmesi ile ilgili eğitim çalışmalarında bulundu.
– 2008 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi-Yönetim Bilimi Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini bitirdi.
– 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu.
– 2016 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi-Yönetim Bilimi Anabilim Dalında doktora programını tamamladı.
– Halen Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi-Yönetim Bilimi Anabilim Dalı’nda 2. yüksek lisans eğitimine tez aşamasında devam etmektedir.
– 23-25 Eylül 2013 tarihlerinde Norveç’te gerçekleştirilen Avrupa Afet Risk Azaltma Forumu’nun (EFDRR) 4. yıllık toplantısına Türkiye adına katılan AFAD Başkanlığı Heyeti içerisinde yer almış, söz konusu toplantıda Van depremi sonrası yapılan faaliyetleri içeren yerel düzeyde risk azaltma çalışmalarına ilişkin bir bildiri sunmuştur.
– 2019-2023 yıllarını kapsayacak olan 11.Kalkınma Planı’nın hazırlanması sürecinde, Güvenlik Hizmetlerinde Etkinlik Özel İhtisas Komisyonu’nda raportör olarak görev almıştır.
– 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul’da İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Hacettepe Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği “İl Yönetimi Kapasitesinin Geliştirilmesi Sempozyumu”nda katılımcı olarak yer almıştır.
– 10-12 Ocak 2019 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen İçişleri Bakanlığı’nın Yapısı ve Mülki İdare Çalıştayı’na katılmıştır.
– İç Güvenlik Yönetimi, Afet Yönetimi, Kriz Yönetimi ve Yeni Kamu Yönetimi konularında  yayımlanmış bilimsel makaleleri ve sempozyum bildirileri bulunmaktadır.
Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet ÖZEL, bugüne kadar 8 adet takdirname, 6 adet başarı belgesi, 2 adet üstün başarı belgesi ile ödüllendirilmiştir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme