Bekir Pakdemirli kimdir? Bekir Pakdemirli özgeçmiş

Biyografi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir? Bekir Pakdemirli kimdir kısaca… Bekir Pakdemirli biyografi… Bekir Pakdemirli kısaca hayatı… Bekir Pakdemirli özgeçmişi… Bekir Pak...
EMOJİLE

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir? Bekir Pakdemirli kimdir kısaca… Bekir Pakdemirli biyografi… Bekir Pakdemirli kısaca hayatı… Bekir Pakdemirli özgeçmişi…

Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Başkent Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nde doktora çalışmalarını yürüttü.

Gıda, tarım, hayvancılık, teknoloji ve otomotiv alanında serbest girişimcilik yaptı. Çeşitli şirketlerin kuruluşunda ve yönetiminde bulundu. Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan bir firmada ve halka açık bir gıda firmasında genel müdürlük görevlerini üstlendi. Uluslararası bir gıda şirketindeki üst düzey yöneticilik görevinin ardından, yine aynı şirkette danışmanlık yaptı.

Turkcell, BİM ve AlBaraka Katılım Bankası’nda yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında Tarihî Kemeraltı A.Ş. ve Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı yönetim kurulu üyeliklerini, Anadolu Otizm Vakfı mütevelli üyeliğini, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği üyeliğini sürdürmektedir.

Deniz kaptanlığı, pilotluk ve amatör telsizcilik hobileri vardır.

Bekir Pakdemirli, İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk sahibidir.