Anonymous Kimdir?

Biyografi
2003 yılından bu yana farklı propagandaları ile internet dünyasında haksızlıklara karşı çalışmalar yapan bir grup olan Anonymous, Dünya’nın belki de en sağlam siber saldırı grubudur. Bir çok ülk...
EMOJİLE

2003 yılından bu yana farklı propagandaları ile internet dünyasında haksızlıklara karşı çalışmalar yapan bir grup olan Anonymous, Dünya’nın belki de en sağlam siber saldırı grubudur. Bir çok ülke kurumlarına yaptığı siber saldırıları ile adından söz ettiren grup 4chan ile internet dünyasında tanındı.

İlk olarak amaçları eğlence olarak ortaya çıksada, daha sonra becerilerinin de verdiği güven ile bu daha da ileri seviyeye çıktı. Bunun yanında WikiLeaks’ında başarılarının büyük sebepleri arasında yer alır.

Dünya’nın her yerinden çağdaş ve sadece düşünce, uygulama yanlışlarına göre hareket eden bir grup olan Anonymous, bir çok ülke saldırılarında da kendilerince ve internet kullanıcıları tarafından başarılı görülmektedir.

Bunun yanında kendilerine göre doğru kullanım olarak algıladıkları düşünceye uygun olaran her kullanıcı bu gruba dahil edilip, bu işlemler öğretilip iyi bir siber saldırıcısı konumuna getirilebiliyor. Ayrıca botnet saldırılarında kullanıcılarına, grup üyelerine hazır programları dağıtıyor olması da insanları buraya çekebiliyor. Bu grupta olabilmek için tek sebep doğru kullanımdır. Haklı bir olay için çalışmalarınız oluyorsa grup hiç bir şeyi sorun yapmıyor.

Şu anda tahmini olarak 50 bin botnet bilgisayarı olduğu belirtiliyor. Ancak bu rakam kesin bir sayı değil.

Ayrıca grubun en büyük eylemleri, Paypal, Visa ve Mastercard’a oldu. Bunun sebebi de WikiLeaks’ı zor durumda bırakmak isteyen bu firmaların haksız olduğu düşüncesinde olmaları. Bunların yanında Amazon ve bir çok bakanlığa da saldırılar düzenlediri.

Sanat dünyasının tanınmış isimlerinden Tom Cruise ve Jon Travolta’nın üye oldukları tarikatın sitesine de saldırılar gerçekleştirdiler.

Grubun tek isteği, açık bir internet kullanımı. Tamamen özgür ve insanların her şeye sorunsuz ulaşacağı bir internet dünyası istiyor.