Ali Haydar Konca kimdir?

Biyografi
Avrupa Birliği Bakanı Ali Haydar Konca   HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı Geçici BakanlarKurulu’nda Avrupa Birliğ...
EMOJİLE

Avrupa Birliği Bakanı Ali Haydar Konca   HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı Geçici BakanlarKurulu’nda Avrupa Birliği Bakanlığı, görevine getirildi.  

 HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, 1 Şubat 1950’de Muş’un Varto ilçesinde doğdu.  Konca,1971’de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

1980 askeri darbesine kadar birçok şehirde kaymakamlık yapan, darbeden sonra göreve iade edilen Konca, Hassa, Çüngüş ve Sürmene kaymakamlığı görevlerini yürütmesinin ardından Kocaeli Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğüne atandı.

Bu görevinden istifa ederek Kocaeli’de serbest avukat olarak çalışma hayatına devam eden Konca, 1989 yerel seçimlerinde Sosyal Demokrat Halkçı Parti’den (SHP) belediye meclis üyesi seçildi. Konca, bir süre sonra partiden ve belediye meclis üyeliğinden istifa etti. Ali Haydar Konca, 3 çocuk sahibi. 
28 Ağustos 2015’de kurulan Seçim Hükümetinde Avrupa Birliği Bakanı olarak görevlendirildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme