Ahmet Solmaz kimdir? Uludere kaymakamı Ahmet Solmaz biyografi

Biyografi
Şırnak-Uludere kaymakamı Ahmet Solmaz kimdir? Ahmet Solmaz biyografi… Ahmet Solmaz özgeçmiş… Ahmet Solmaz, 1984 yılında Kütahya Tavşanlı İlçesinde dünyaya geldi. İlk ve Lise öğrenimini Tav...
EMOJİLE
Şırnak-Uludere kaymakamı Ahmet Solmaz kimdir? Ahmet Solmaz biyografi… Ahmet Solmaz özgeçmiş…
Ahmet Solmaz, 1984 yılında Kütahya Tavşanlı İlçesinde dünyaya geldi. İlk ve Lise öğrenimini Tavşanlıda tamamladı. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı 2006 yılında bu bölümden mezun oldu.
Memuriyet hayatına 2008 yılında Maliye Bakanlığında başladı. 2011 yılında Adıyaman Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine intisap etti.
Sırasıyla Ağrı’ da Teftiş Stajını, Aydın – Sultanhisar ve Sinop – Gerze’ de Refiklik Stajını, Hatay – Kumlu, Kırıkkale – Vize ve Manisa – Köprübaşında vekalet stajını tamamladı.
2013 yılında İngiltere’nin Portsmouth Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde “The Crises Management in Turkish Public Administratron” (Türk Kamu Yönetiminde Kriz Yönetimi) isimli teziyle yüksek lisans derecesini aldı.
100. dönem Kaymakamlık mülakatında birinci olarak Uşak – Ulubey İlçesine tercihen atandı. 2015 – 2017 yıllarında bu ilçede görev yaptıktan sonra 2017 yılı kararnamesi ile Kayseri – Sarız İlçesine, 2018 yılı kararnamesi ile Sivas – Doğanşar ilçesine atandı.
2019 yılında yayımlanan kararname ile de Şırnak – Uludere ilçesine atanan Ahmet SOLMAZ halen görevine devam etmektedir.
Kaymakam Ahmet SOLMAZ evli olup, İngilizce bilmektedir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme