Ahmet Misbah Demircan

Biyografi
1967 yılında Kasımpaşa doğumludur. İlköğrenimini Piyalepaşa İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra 1987 yılında Behçet Kemal Cağlar Lisesi’nden mezun oldu. 1992 yılında Marmara Üniversitesi İla...
EMOJİLE

1967 yılında Kasımpaşa doğumludur. İlköğrenimini Piyalepaşa İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra 1987 yılında Behçet Kemal Cağlar Lisesi’nden mezun oldu. 1992 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde lisans eğitimini bitirip yine aynı üniversitede Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler alanlarında yüksek lisans yaptı. Profesyonel iş hayatına turizm alanında rehber olarak başladı.

Turizmin değişik dallarında tecrübe kazandıktan sonra özel bir turizm firmasında genel müdür oldu. Sivil Toplum Kuruluşlarıyla da ilişkisi MÜSİAD’ın Dış İlişkiler ve Teşkilatlanma Komisyonu’ da görev almasıyla başladı. Akabinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nde [TURSAB] değişik görevler üstlendi. AK Parti Genel Merkez Turizm Komisyonu’nda Başkan Yardımcısı sıfatıyla turizm politikalarının oluşmasında görev aldı. 3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinde İstanbul 2. bölgeden 16. sıra Milletvekili adayı oldu. 28 Nisan Yerel Seçimleri’nde Beyoğlu Belediye Başkanlığına Ak Parti’den aday oldu ve Belediye Başkanı olarak seçildi. İngilizce ve Arapça bilen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah DEMİRCAN, evli ve üç çocuk babasıdır.