Ahmet Gemici Kimdir

Biyografi
Kanaltürk ve Bugün TV’nin başına geçen Ahmet Gemici gazeteciliğe muhabir olarak Türkiye Gazetesi’nde başladı. Gemici, TGRT’den sonra geçtiği Kanal 7 Televizyonunda uzun yıllar muhabi...
EMOJİLE

Kanaltürk ve Bugün TV’nin başına geçen Ahmet Gemici gazeteciliğe muhabir olarak Türkiye Gazetesi’nde başladı. Gemici, TGRT’den sonra geçtiği Kanal 7 Televizyonunda uzun yıllar muhabirlik, editörlük yaptı. Gemici son olarak Kanal 7’nin Yurt Haberler Müdürülüğü görevini yürütüyordu.

ahmetgemici twitter: ahmet gemici

 

Bugün Gazetesi ve Kanaltürk’e kayyum atandı

Ankara 5’inci Sulh Ceza Hakimliği, Koza İpek Grubu’nun tüm şirketlerine, “Fetullah Gülen Terör Örgütü’ne yardım ettikleri, onlara katıldıkları” gerekçesiyle “tam yetkili kayyum” atadı. Kararda, “himmet paralarının aklandığı, FETÖ’ye finans sağlandığı, okullarda FETÖ’ye eleman kazandırıldığı, medya gücüyle de örgüt mensuplarının aklanmaya çalışıldığı” belirtildi. Paralel yapıya kaynak aktardığı ve onun adına faaliyet yürüttüğü uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan Koza İpek Grubu için, Ankara Başsavcılığının talebi üzerine, 5’inci Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla “dur” denildi.

Ankara Başsavcılığı, FETÖ soruşturması kapsamında alınan bilirkişi raporları ve araştırmalar sonucunda Koza İpek Grubu’nun FETÖ’ye kaynak ve insan sağladığı bulgularına ulaştı. Başsavcılık bu bulgular üzerine Ankara Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurarak Koza İpek Grubu’nun 21 şirketine de kayyum atanmasını talep etti.