Abdullah Özadalı kimdir? Sason kaymakamı Abdullah Özadalı özgeçmiş

Biyografi
Batman-Sason kaymakamı Abdullah Özadalı kimdir? Abdullah Özadalı biyografi… Abdullah Özadalı özgeçmiş… Abdullah ÖZADALI, 1983 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde doğdu. İlkokulu Adıyaman’d...
EMOJİLE
Batman-Sason kaymakamı Abdullah Özadalı kimdir? Abdullah Özadalı biyografi… Abdullah Özadalı özgeçmiş…
Abdullah ÖZADALI, 1983 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde doğdu. İlkokulu Adıyaman’da, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Üniversite tahsilini; 2001 yılında kazandığı, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin İşletme Bölümünden 2006 yılında mezun olarak tamamladı. 2008 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu’nda Bakanlık İş Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 2009 yılında açılan Kaymakamlık Sınavını kazanarak, Adıyaman Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.
Abdullah Özadalı, Eskişehir’in Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçesi ile Eskişehir İl Özel İdaresi’nde teftiş stajında bulundu. Aydın’ın Germencik ilçesinde kaymakam refikliğini görevinde bulundu. Bilecik’in Yenipazar ilçesi, Çankırı’nın Orta ilçesi ve Nevşehir’in Gülşehir ilçelerinde kaymakam vekilliğinde görev yaptı. 2012-2013 yılları arasında Kapadokya Havalimanı Mülki İdare Amirliği, 2013-2016 tarihlerinde Hafik Kaymakamı görevlerini ifa etti.
Dil eğitimi almak ve Amerika Birleşik Devletleri’nin idari yapısını tanımak amacıyla bir yıl süreyle Maryland Eyaleti University Maryland ve Baltimore County’de bulundu. Bu süre içerisinde Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilciliği’nde dış işleri stajını tamamladı. Bu staj kapsamında Birleşmiş Milletler’de  yapılan çeşitli toplantılara katıldı. “İç Güvenlik Sektörünün Gözetimi ve Denetimi” konusunda çalışmalar yaparak, bu alanda Kaymakamlık Tezi hazırladı.
Abdullah Özadalı, 10.09.2018 tarihinde Batman-Sason’daki görevine başlamıştır.
Evli ve bir kız babasıdır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme