Abdullah Demir kimdir? Kartal kaymakamı Abdullah Demir biyografi

Biyografi
İstanbul-Kartal kaymakamı Abdullah Demir kimdir? Abdullah Demir özgeçmiş… Abdullah Demir biyografi…  Abdullah Demir, Bursa’nın Orhaneli ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Bursa’da tam...
EMOJİLE
İstanbul-Kartal kaymakamı Abdullah Demir kimdir? Abdullah Demir özgeçmiş… Abdullah Demir biyografi… 
Abdullah Demir, Bursa’nın Orhaneli ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Bursa’da tamamlamasının ardından 1992 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1993 yılında stajını tamamlayarak Bursa Barosunda avukat oldu. Aynı yıl girdiği kaymakamlık sınavını kazanıp Kütahya’da kaymakamlık stajını tamamlayarak Kırşehir Çiçekdağı Kaymakamı olarak atandı. Askerlik sonrası sırasıyla Kastamonu, Tunceli, Denizli, Sivas, Sakarya illerimizde kaymakam olarak çalıştı.
2010 yılında Sakarya Vali yardımcısı olarak çalışmakta iken İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere Keele Üniversitesine yüksek lisansa gönderildi. Keele Üniversitesi’nde Avrupa Politikaları ve Kültürü bölümünde ‘‘Bölgesel Kalkınma Ajansları ve Politika Transferi’’ hakkında yüksek lisansını tamamladı. 2011-2013 yılları arasında Ordu vali yardımcısı olarak çalıştı.
2013 yılında İçişleri Bakanlığında; Yabancıların ikamet ve seyahatleri, iltica, vize ve göç konularında çalışmak üzere yeni kurulan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün kuruluş çalışmalarında görevlendirilerek aynı kurumda Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığına atandı. Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde uzman yardımcısı ve avukat alımlarında sınav komisyonu üyeliklerinde bulundu.
2016 yılı Aralık ayında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2017 yılında yapılan İçişleri Bakanlığı 4/B li sözleşmeli büro personeli alım komisyonunda Erzurum Bölgesel sınav komisyonu başkanlığı yaptı. 7 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Türk İdareciler Derneği kongresinde seçildiği Dış ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyeliğini iki yıl yürüttü.1-3 Kasım 2017 tarihlerinde yapılan 3. Turizm Şurasında Şura Bildirisinin hazırlanması için oluşturulan komisyonlardan ‘’Yerel Yönetimler ve Turizm’’ Komisyonunda üye olarak çalıştı. 2018 yılı  4/B sözleşmeli büro personeli alım komisyonunda İzmir Bölgesel sınav komisyonu başkanlığı yaptı. 1 Eylül 2018 Tarihli ve 30522 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanan; 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Kartal kaymakamlığına atanmıştır.
Abdullah Demir, evli ve iki çocuğu olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme