Yoğuşmalı kombi alırken dikkat dilmesi gerekenler

Teknoloji Firmaları
Yoğuşmalı kombinin faydalarını ve nimetleri saymakla bitmez. Ancak onun öncelikle yoğuşmalı bir kombinin nasıl çalıştığı ve ne işe yaradığı konusunda bilgi almak gerekmektedir. Kombi yoğuşmalı ol...
EMOJİLE

Yoğuşmalı kombinin faydalarını ve nimetleri saymakla bitmez. Ancak onun öncelikle yoğuşmalı bir kombinin nasıl çalıştığı ve ne işe yaradığı konusunda bilgi almak gerekmektedir. Kombi yoğuşmalı olduğunda gaz halindeki bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesidir. Doğal gazın yanması sonrasında ortaya çıkan ve bacadan atılması gereken gazın tekrara alınarak değerlendirilmesinde yoğuşmalı kombi etkilidir. Verimi klasik kombilere göre daha yüksek olan bu kombilerin tercih edilmesi verimliliği artırmaktadır. Verimlilik yanında kombi için gerekli olan enerji verimi de bu kombiler ile daha fazla sağlanmaktadır. Alev modu dur kalk yapmadan ayarlı şekilde sürekli çalışmaktadır. Bu da yoğuşmalı kombinin daha fazla tasarruf sağlamasını göstermektedir.

Yoğuşmalı Kombide Nelere Dikkat Edilir?

Fiyatı yüksek olan kombilerin kaliteli olduğu sonucu doğru bir sonuç değildir. Yoğuşmalı kombi fiyatları için ucuz kombi yanında kaliteli kombi tercihi de yapılmalıdır.  Satın alırken bu kombiler için ödeyeceğiniz fark aslında çok azdır. Fakat ilk etapta en ucuz yoğuşmalı kombi almak için yapılacak olan tercihler sizi bu işlemden alı koyacaktır. Bu durumda da ortaya alındıktan kısa süre sonra aradaki farkı kapatacak olan kombinin alınmaması yer alacaktır. Hatta bu kombileri alanlar satın almadan kısa süre sonra tasarruf etmeye başlamış dahi olacaktır. Bu kombiler ileri teknoloji ile üretildikleri için kombilerde marka ve kalite önemlidir. Kaliteli markaların tercih edilmesi işinizi daha kolaylaştıracaktır. Daha arıza ihtimaline karşılık servis ağı daha güçlü olan markaların tercih edilmesi gerekmektedir.  Bu konuda tercihte bulunan pek çok kişiler ne kadar zamanda kara geçeceklerini düşünmektedir. 1 ya da 3 yıl gibi bir süre içinde kombi özelliğine bakılarak gereken kara geçilmektedir.

 Yoğuşmalı Kombi Modelleri ve Fiyatları

  Ucuz kombi almak isteyenler bu kombiyi kullandıkları sürece ekonomik açıdan kara geçecektir. Tüm kullanım süreci boyunca daha az doğal gaz faturası ödeyen kullanıcılar gün geçtikçe yoğuşmalı kombi tercihinde bulunmaktadır. Yerden ısıtmalı sitemlerde yoğuşmalı kombi uygun olmaktadır. Fakat burada yerden en fazla 5 metre alta kadar bir tesisat bulunmalıdır. Genel olarak ağır kış şartlarından dolayı en fazla tercih edilen kombi çeşidi olarak yoğuşmalı tipi kombiler karşımıza çıkmaktadır. 140 metrekareye kadar ya da 200 metrekareye kadar rahat bir şekilde yoğuşmalı kombi ısıtma sağlamaktadır. Standart kombilere göre yoğuşmalı olan kombiler yüzde otuz civarında rahat bir şekilde tasarruf sağlamaktadır. Küçük daireler için kullanımı son derece uygundur.  50 derece altında ise verim yüzde 79 oranında düşmektedir. Bu bakımdan yüzde 30 tasarruf sağlanmaktadır. Montajı da standart kombiler ile aynı olan yoğuşmalı kombi pek çok açıdan kar sağlamaktadır. Ekonomik ömrü ya da garanti süresi standart kombilere göre yoğuşmalı kombi için aynı olmaktadır. Bu kombilerin balkona takılması halinde balkonun kapatılması gerekmektedir.

https://www.istanbulkombimarket.com/kombi sayfasından daha fazla kombi modellerini ve fiyatları inceleyebilir ve sizin için en uygun kombiyi kolay ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz.