Yaşına bakmayın o bir Microsoft Office uzmanı!

Teknoloji Firmaları
Teknoloji oku’nun haberine göre,1980 ve öncesi doğan kişilerden biri olarak teknolojinin bu kadar gelişeceğini ve insanları birçok yönden etkileyeceğini söyleseler inanmamız güç olurdu. Bizler 2...
EMOJİLE

Teknoloji oku’nun haberine göre,1980 ve öncesi doğan kişilerden biri olarak teknolojinin bu kadar gelişeceğini ve insanları birçok yönden etkileyeceğini söyleseler inanmamız güç olurdu. Bizler 20 veya 30 yaşında akıllı telefonlar ile ilk defa tanışırken birçok şanslı çocuk doğduğu anda akıllı telefonlarla haşır neşir oluyor. Bu çocuklardan biride Pakistanlı Hamza Shehzat. Ama onun durumu diğerlerinden çok farklı.

Yaşına

Hatırlarsanız Microsoft’un düzenlediği sınava giren Ayan Qureshi, Microsoft’un sınavını geçen en küçük çocuk olarak tarihe geçmişti . Ayan Qureshi’nin bu rekorunu İngiltere’de yaşayan 6 yaşındaki Pakistanlı Hamza Shehzad kırdı. Microsoft Office’nin düzenlediği sınava katılarak 700 puan alması halinde Microsoft sertifikası almaya hak kazanacak olan Hamza, sınavı 757 puan alarak geçmenin yanında birde Dünyanın en genç Microsoft Office uzmanı olmuş durumda.

Yaşına

Babası Hamza’nın 6 yaşında olmasına rağmen teknolojiye olan ilgisinin çok daha küçükken başladığını Hamza’ya 2 yaşındayken ilk akıllı telefonunu aldığını ve 6 ay sonra da dizüstü bilgisayarına kavuştuğunu söylüyor. Bu zamana kadar sürekli teknolojiyi yakından takip eden ve kendisini sürekli geliştiren Hamza, tüm bu emeğinin karşılığını en genç Microsoft  Office uzmanı olarak almış.  Üstüne birde bir iş imkanı da sunulacak olmasını eklersek bu zeki kardeşimizin geleceğinin parlak olduğunu söylemek mümkün.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme