Windows 8.1′in güncellemesi sızdırıldı

Teknoloji Firmaları
Akşam’da yer alan habere göre Microsoft’un mart ayında yapacağını açıkladığı ilk dev Windows 8.1 güncellemesi, resmi olarak sunulmadan önce paylaşım sitelerine düştü. İnternete düşen güncelleme ...
EMOJİLE

Akşam’da yer alan habere göre Microsoft’un mart ayında yapacağını açıkladığı ilk dev Windows 8.1 güncellemesi, resmi olarak sunulmadan önce paylaşım sitelerine düştü.

İnternete düşen güncelleme her ne kadar tam sürüm olmasa da, birçok geliştirmeye sahip. Bunların başında, Windows 8.1′in fare ve klavye deneyiminin iyileştirilmesi geliyor. En büyük yenilik ise Windows 8.1′in tüm Metro uygulamalarının üst bölümüne eklenen tepe menüsü. Bu menü, tıpkı klasik masaüstünde olduğu gibi uygulamaları kapatmanı, küçültmeni ve bir diğer açık uygulamanın yanına almanı ( iki uygulamayı yan yana çalıştırmak) sağlıyor.

Windows

Başlangıç ekranında da bazı geliştirmeler yapılmış. Canlı kutucuklara sağ tıkladığında, boyutlarını ayarlamak, Başlangıç sayfasından kaldırmak için seçenekler sunuluyor. Ayrıca, arama yapmak ve bilgisayarı kapatmak da çok pratik olacak; Microsoft bu iki tuşu Başlangıç ekranının sağ üstüne sabitlemiş. Bunların dışında, birçok ufak değişiklik yapılmış ve her biri Windows’ta istediğin şeyleri daha hızlı bir şekilde yapmanı amaçlıyor.

Windows 8.1′in ilk dev güncellemesinin, Microsoft’un BUILD konferasından önce yayınlanacağı biliniyor. Tahmin edilen tam tarih ise 11 Mart.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur