Twitter ‘Devrim’ Yapacakmış!

Teknoloji Firmaları
BBC’de yer alan habere göre her yerde anlamına gelen @anywhere, Amazon ya da New York Times gibi internet siteleri üzerinden yeni kullanıcıları takip etme ya da medya paylaşımı imkanı sunacak. B...
EMOJİLE

BBC’de yer alan habere göre her yerde anlamına gelen @anywhere, Amazon ya da New York Times gibi internet siteleri üzerinden yeni kullanıcıları takip etme ya da medya paylaşımı imkanı sunacak.

Başka deyişle, Facebook Connect‘te olduğu gibi, Twitter kullanıcıları da aynı kullanıcı ismiyle diğer sitelere bağlanabilecek ve arkadaşlarıyla bağlantıya geçebilecek.

Twitter sitesinde yeni teknolojiyi "Düşünün ki New York Times’ta bir muhabiri, ismine tıklayarak takip edebilecek, YouTube’dan çıkmadan tweet gönderebilecek ve Yahoo’nun ana sayfası üzerinden yeni Twitter hesapları keşfedebileceksiniz" diyerek tanıttı.

Proje, ABD’nin Teksas eyaletindeki teknoloji festivali South by Southwest‘te ilan edildi.

Twitter yetkilileri, bu hizmete ne zaman başlayacaklarını açıklamazken, şimdiden YouTube, Microsoft Bing ve eBay ile ortaklığa gittiklerini belirtti.

Kullanıcılar, halihazırda "API" yani "uygulama programlama arayüzü" denen ve bir yazılımın başka bir yazılımın fonksiyonlarını kullanmasına imkan veren sistem sayesinde Twitter’i sitelerine ekleyebiliyorlar.

API‘lar internet sitelerini daha geniş alanlara yaymak isteyen kullanıcılar arasında yaygın şekilde kullanılıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme