Turkcell’e rekor ceza

Teknoloji Firmaları
Mobilden internet paylaşımını ücretlendirme kararı alan ve söz konusu karardan dolayı tepkilere muhatap olan Turkcell’e farklı bir olaydan dolayı Rekabet Kurulu ceza yağdırdı. Rekabet Kurum...
EMOJİLE

Mobilden internet paylaşımını ücretlendirme kararı alan ve söz konusu karardan dolayı tepkilere muhatap olan Turkcell’e farklı bir olaydan dolayı Rekabet Kurulu ceza yağdırdı.

Rekabet Kurumu’nun resmî internet sitesinde yer alan habere göre Turkcell İletişim Hizmetleri Anonim Şirketi, rekabeti ihlâlden dolayı 91,9 milyon liralık idari para cezasına çarptırıldı. Kurumun sitesinde, Turkcell’in bayi ve distribütörlerine karşı yaptığı tekrar satış fiyatının tespiti ve münhasırlık uygulamasının Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’a aykırı olduğunun anlaşıldığı duyuruldu.

Buna göre Rekabet Kurulu, birçok kararı ile tepki gören Turkcell’in kontörlerin tekrar satış fiyatını belirleyerek rekabeti ihlâl ettiğine hükmederek idari para cezası uyguladı. Bu anlamda Turkcell’e, 91 milyon 942 bin 343 lira 31 kuruş gibi rekor bir ceza verildi. Cezanın, tepkilere neden olan hotspot ücreti uygulamasının devreye girdiği bugün gelmesi mânîdar olarak yorumlandı.

 

 

 

Kaynak: Yeniçağ

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme