Türk firmaları Malezya’ya açılmayı hedefliyor

Teknoloji Firmaları
Bilkent Cyberpark ve ODTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren yazılım ve donanım firmaları, ihracat imkanlarını araştırmak üzere 8-12 Mayıs tarihlerinde Malezya’ya gidecek. Bilkent Cyberpark...
EMOJİLE

Bilkent Cyberpark ve ODTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren yazılım ve donanım firmaları, ihracat imkanlarını araştırmak üzere 8-12 Mayıs tarihlerinde Malezya’ya gidecek.

Bilkent Cyberpark’tan yapılan yazılı açıklamada, her iki teknokent bünyesindeki firmaların Ekonomi Bakanlığının ihracat odaklı destekleriyle ‘Savunma’ ve ‘Bilgi ve İletişim Teknolojileri’ kümeleri etrafında toplandıkları kaydedildi.

Bu firmaların 8-12 Mayıs tarihlerinde Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da bir ticaret heyeti programı gerçekleştirecekleri ifade edilen açıklamada, pek çok firmanın da Malezya-Türkiye İş Forumuna katılım için bildirimde bulundukları belirtildi.

Malezya’nın, Ekonomi Bakanlığınca belirlenen öncelikli ülkeler listesinde yer aldığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

‘Firmalar, etkinlikte, Malezyalı savunma ile bilgi ve iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirketlerin yetkilileriyle birebir görüşmeler yaparak, yazılım ve donanım ihracı konusunda istişarelerde bulunacak.

Malezya’nın özellikle siber güvenlik, büyük veri uygulamaları, e-Devlet çözümleri, m2m (makinalar arası iletişim) çözümleri ile birlikte savunma sanayi çözümleri gibi alanlarda eksiklerini analiz eden firmalar, bu başlıklarda Malezyalı partnerleriyle birlikte çalışma olanaklarını değerlendirecek.’

Ekonomi Bakanlığının Türk firmaların uluslararası alanda rekabet edebilirliğini güçlendirmek amacıyla bu tür organizasyonlara önemli katkı sağladığına dikkat çekilen açıklamada, teknokentlerin dışındaki firmaların katılımına da açılan ticaret heyeti başvurularının sürdüğü bildirildi. AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme