Tablet satışları azalıyor

Teknoloji Firmaları
Araştırma şirketi IDC’nin verilerine göre dünya çapında tablet satışlarındaki düşüş devam ediyor. Buna göre geçen 2014 yılının son çeyreğinde dünya çapında 76.1 milyon adet tablet piyasaya sürül...
EMOJİLE

Araştırma şirketi IDC’nin verilerine göre dünya çapında tablet satışlarındaki düşüş devam ediyor. Buna göre geçen 2014 yılının son çeyreğinde dünya çapında 76.1 milyon adet tablet piyasaya sürüldü. Bu rakam ise geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 3.2’lik düşüş anlamına geliyor.

Öte yandan yıllık bazda değerlendirildiğinde 2014 yılında 229.6 milyon adet tablet piyasaya sürüldü. Bu rakam 2013 yılında 219 milyon adet olmuştu. Bu da yıllık bazda piyasaya sürülen tablet sayısının yüzde 4.4 oranında arttığı anlamına geliyor Ancak bu artış satış anlamına gelmiyor. Piyasaya sürülen tabletler satış noktalarına gönderilen ürünler anlamına geliyor.

Apple lider

Aljazeera’ya göre tablet satışlarında azalma olsa da sektörün lideri olan Apple’ın yeri değişmiyor. Firma 2014 yılının son çeyreğinde yüzde 33.1’lik pazar payı ile rakiplerini geride bırakıyor. Apple’ın 2014 yılı pazar payı ise yüzde 27.6 oldu. Firmanın bir önceki yıl pazar payı ise yüzde 33.8 olmuştu. Sektörde Apple’ı ikinci olarak Samsung, üçünü firma olarak ise Asus takip ediyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme