Sony PS4 başarıdan başarıya koşuyor

Teknoloji Firmaları
Şubat ayının başında 5,3 milyon sattığı açıklanan PlayStation 4, ardından Japonya’da satışa sunulmuş ve ilk haftada 370 bin adet satmayı başarmıştı. PS4 şu an 57 ülkede satışta. “PS4’ün Japonya’...
EMOJİLE

Şubat ayının başında 5,3 milyon sattığı açıklanan PlayStation 4, ardından Japonya’da satışa sunulmuş ve ilk haftada 370 bin adet satmayı başarmıştı. PS4 şu an 57 ülkede satışta.

“PS4’ün Japonya’daki harika başlangıcından çok memnunum” diyen Sony Computer Entertainment CEO’su Andrew House, “PS4 sistemine entegre ettiğimiz sosyal yeteneklere gösterilen ilgi olağanüstü ve oyuncuların bu özellikleri kullanarak diğer oyuncularla bağlantıya geçmesi, oyun oynaması ve paylaşması beni daha fazla memnun edemezdi. Sony, çığır açan oyunlar, yenilikçi özellikler ve yalnızca PS4’e özel servisler ile PlayStation dünyasını geliştirmeye devam edecek” dedi.

Konsol satışlarının yanı sıra, Sony oyun satışlarından da oldukça memnun. Firmanın açıkladığı verilere göre, PS4 oyunları (dijital dahil) 2 Mart’a kadar 13,7 milyon satıldı. Ayrıca, PlayStation’ın Android ve iOS uygulaması 3,6 milyon kez iOS ve Android’li cihazlara indirildi.

Xbox One, satış rakamları konusunda PS4 ile yarışamıyor. Microsoft, ocak ayına kadar olan süreçte 3 milyon konsol sattığını duyurmuştu. Xbox One, henüz Türkiye’de satışa sunulmadı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme