Snapchat en büyük rakibinden bir özellik kopyaladı

Teknoloji Firmaları
Son dönemde oldukça popülerleşen Snapchat, uzun zamandır Instagram’ın kendisinden kopyaladığı özellikler ile gündemdeydi. Bu kez de Snapchat ters köşe yaparak İnstagram’dan bir özellik kop...
EMOJİLE

Son dönemde oldukça popülerleşen Snapchat, uzun zamandır Instagram’ın kendisinden kopyaladığı özellikler ile gündemdeydi. Bu kez de Snapchat ters köşe yaparak İnstagram’dan bir özellik kopyaladı.

Bugün Snapchat, uygulamasında radikal sayılabilecek birkaç yeniliği duyurdu. Kolay bir şekilde fotoğraflarınızda düzenleme yapabileceğiniz ‘Sihirli Silgi’, ‘Sonsuz Snap’ ve emoji çizme özelliği bunlardan sadece birkaçı. Sihirli Silgi ile birlikte fotoğraflarınızda küçük düzeltmeler yapmanız mümkün hale geliyor.

Sonsuz Snap ile birlikte, istediğiniz birine ya da hikayenize sonsuza kadar izlenebilecek bir fotoğraf veya video gönderebiliyorsunuz.Video siz ekrana tıklayana kadar sonsuz bir döngü içerisinde gösterilmeye devam ediyor.

Aslında Sonsuz Snap özelliği, Instagram’ın Boomerang özelliğine oldukça benziyor. Instagram’da Boomerang ile sonsuz bir döngüyle video yaratabilen kullanıcılar, Sonsuz Snap ile de aynı videoları oluşturabilecekler.

Ayrıca Sonsuz Snap özelliğiyle Snapchat, bu kadar popüler olmasını sağlayan belki de en önemli özelliğinden de vazgeçiyor. Önceden Snapchat’te paylaşılan fotoğraf veya videolar sadece bir kere görülebilirken, bu özellikle gizlilik ve tek seferlik görüntüleme tarihe karışıyor denebilir. Peki, Snapchat neden böyle radikal bir karar aldı?

Söylentilere göre Instagram’ın Snapchat’ten kopyaladığı özelliklerle aktif kullanıcı sayısını iyice arttırması, Snapchat’in yatırımcılarını oldukça endişelendirdi. Bu yüzden şirket sürekli yeni özelliklerle kullanıcıları çekerek yatırımcılarını sakinleştirmeyi amaçlıyor.

Sonsuz döngü ve Sihirli Silgi gibi özelliklerle şirket, kullanıcıların eğlencesini daha da arttırmaya ve onları uygulamada tutmaya çabalıyor gibi görünüyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur