Sanal Ortamda Castro’ya Suikast

Teknoloji Firmaları
Hükümetin internet sitesinde (cubadebate.cu) yayınlanan yazıda, "ABD hükümetinin 50 yılı aşkın süredir başaramadığı, şimdi sanal ortamda yapılmaya çalışılıyor" denildi. Yazıda, merkezi Calif...
EMOJİLE

Hükümetin internet sitesinde (cubadebate.cu) yayınlanan yazıda, "ABD hükümetinin 50 yılı aşkın süredir başaramadığı, şimdi sanal ortamda yapılmaya çalışılıyor" denildi.

Yazıda, merkezi California’da bulunan Activision Blizzard şirketinin "Göreve Çağrı" adlı oyununda, ABD’nin Castro’yu öldürme girişimlerinin övüldüğü ve Amerikan gençleri arasında "sosyopatik davranışların teşvik edildiği" belirtildi.

Uluslarası ajanslar, önceki gün piyasaya sürülen, bazı bölümleri Soğuk Savaş döneminde geçen, oyuncuların savaşmak için Rusya, Vietnam ve Küba’ya gönderildiği, Havana sokaklarındaki çatışmalar sırasında da Castro’nun izi sürülürken düşman savaşçılara ateş açılan oyunun, tepkilere rağmen çok satış yapmasının beklendiğini belirtiyor.

Kübalı yetkililer de oyunun gerçeği yansıttığını düşünüyor ve buna gerekçe olarak da ABD’nin, 1959’daki Küba devriminden bu yana Castro’yu öldürmek için 600’den fazla girişimde bulunmasını gösteriyorlar.

AA