Samsung Retina ekranı alt üst edecek!

Teknoloji Firmaları
Samsung, mobil dünyada her alanda aktif ve liderliği hedefliyor. Şimdi de firma OLED ekranları için yepyeni bir çalışma başlattı. Bu çalışma ile yeni nesil OLED ekranlar Retina Display’e rakip o...
EMOJİLE

Samsung, mobil dünyada her alanda aktif ve liderliği hedefliyor. Şimdi de firma OLED ekranları için yepyeni bir çalışma başlattı. Bu çalışma ile yeni nesil OLED ekranlar Retina Display’e rakip olabilecek.

Dev teknoloji lideri Samsung, akıllı telefon pazarının lider ismi ve birçok cep telefonu ve tablet bilgisayar üreticisinin de en önemli tedarikçi firmalardan ve OLED tabanlı ekranları ile mobil cihazlardaki aranan isimlerden birisi oldu.  Samsung bu proje ile yeni nesil ekranlarını farklı bir seviyeye taşımayı planlıyor.

Super AMOLED ekran teknolojisini yüksek performans cihazlarında kullanan Samsung, bu ekran teknolojisi sayesinde mobil cihazlara yüksek kontrast değerleri, daha düşük enerji tüketimi ve daha canlı renkler gibi özellikleri getiriyor.  Ancak bu ekran teknolojisi ile piksel yoğunluğu konusunda Apple’ın Retina ekranlarından geri kalıyor. Şirket, Super AMOLED ekranlar için yeni bir çalışma başlattı.

Samsung, yeni nesil OLED ekranlarında Fine Metal Mask teknolojisini kullanmayacak. Onun yerine yoğun piksel kullanımına müsaade edecek bir teknoloji kullanacak. Firma yenilikçi üretim süreci ile 350ppi değerini yakalamayı hedefliyor. Böylelikle mevcut Retina ekranların da değerlerini alt etmiş olacak.

www.teknolojioku.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme