Samsung rekor kırdı!

Teknoloji Firmaları
Dünya genelinde akıllı telefon satışları rekor rakamlara ulaştı. Bu yılın üçüncü çeyreğinde ilk kez 250 milyondan fazla akıllı telefon dağıtımı gerçekleşti. Geçen seneye kıyasla yüzde 45 gibi ciddi bi...
EMOJİLE

Dünya genelinde akıllı telefon satışları rekor rakamlara ulaştı. Bu yılın üçüncü çeyreğinde ilk kez 250 milyondan fazla akıllı telefon dağıtımı gerçekleşti. Geçen seneye kıyasla yüzde 45 gibi ciddi bir ilerleme var. Bu alanda aslan payını Samsung almaya devam ediyor. Apple’a kıyasla iki kattan fazla telefon satan Samsung rekor kırdı. Her ne kadar Samsung Galaxy S4 satışları yavaşlasa da ardından gelen Galaxy Note 3 phablet ve Galaxy Y gibi uygun fiyatlı modeller arayı kapattı.

Üçüncü çeyrekte 88.4 milyon akıllı telefon satan Samsung, geçen sene aynı döneme kıyasla yüzde 55 ilerleme sağladı. Apple ise yüzde 26 ilerlemeyle 26.9 milyondan 33.8 milyona çıktı. Ancak diğer yandan Apple’ın satış alanında liderliği olmasa da yüksek kar payından ötürü 7.5 milyar dolar gibi inanılmaz bir kazanç rapor ettiği ortada. Yeni iPhone modelleri sene sonuna denk geldiği için Apple’ın bir sonraki çeyrekte gücünü arttırdığını göreceğiz.

Samsung ve Apple’dan sonra listeye girenler sırasıyla Huawei, LG ve Lenovo. Huawei ve Lenovo gibi iki Çin devinin Sony, HTC ve Motorola’yı geride bıraktığı ortada. Geçen seneye göre sevkiyatları yüzde 67 arttıran Huawei çok sıkı geliyor. Yüzde 5.1 payla üçüncü olan firma Çin’de güçlü ama ABD ve Avrupa’da görmek pek zor. Samsung ve Apple gibi iki deve yaklaşabilmesi için bu bölgelerde atağa geçmesi şart.

Samsung’un genel toplamda 120 milyon telefon sattığını ekleyelim. Bu rakam, Apple, Nokia ve LG’nin satış toplamını geride bırakıyor. Global markette toplam telefon satışı geçen seneye göre yüzde 7 artış gösterdi. Genel telefon satışlarında Samsung’un yüzde 29 ile liderliği var. Ardından yüzde 15.5 ile Nokia geliyor. Apple ise yüzde 8 ile üçüncü. Dördüncü sıradaki LG’nin satış oranıysa yüzde 4.4 

teknolog

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme