Sahte Davetlere Dikkat!

Teknoloji Firmaları
Kaspersky Lab uzmanları internet kullanıcılarını Google+ sosyal iletişim ağı ile ilgili karşılaşabilecekleri hedefli saldırılara karşı uyarıyor. Haziran ayında açılmış olmasına rağmen hızla büyüyen ve...
EMOJİLE

Kaspersky Lab uzmanları internet kullanıcılarını Google+ sosyal iletişim ağı ile ilgili karşılaşabilecekleri hedefli saldırılara karşı uyarıyor.

Haziran ayında açılmış olmasına rağmen hızla büyüyen ve aktif olduğu ilk hafta içinde 10 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Google+, siber suçluların da ağ kullanıcılarını hedeflediği bir merkez haline geldi. Kaspersky Lab uzmanları siber suçluların Google+’da kullanıcıları e-posta ile gönderilen davetiyelerle hedeflemeye başladığını belirledi.

Uzmanlara göre sosyal iletişim ağları şirketlerin güvenliklerini ve gizliliklerini tehdit eden en büyük araç. Özellikle yeni sosyal ağların açılması ve popüler hale gelmesi siber suçluların kendi çıkarları için virüs ve tehdit yazılımları kullanabilmesi için adeta bir suç cenneti yaratıyor. Her sosyal iletişim ağında olduğu gibi Google+’da da çok fazla özel bilginin paylaşılmasından dolayı kullanıcılar bazı sorunlar yaşayabiliyor.

Kaspersky Lab Uluslararası Araştırma ve Analiz Grubu Kötü Amaçlı Yazılım Araştırmacısı Fabio Assolini konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: "Google+ en yeni sosyal iletişim ağı. Heyecan verici bir ağ olmasına rağmen Kaspersky Lab tarafından yapılan araştırmalarda Brezilyalı siber suçluların kullanıcıları şimdiden kötücül linklerle virüslü sayfalara yönlendirdiği ortaya çıktı. Google+ daha büyüme aşamasında olduğundan, biz bu tip tehlikeler konusunda kullanıcıları uyarmanın büyük önem taşıdığını düşünüyoruz."

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme