Photoshop Artık iPad’de

Teknoloji Firmaları
Adobe, iPad kullanıcılarının merakla beklediği Photoshop Touch’un, bugünden itibaren Apple Store’dan indirilebileceğini duyurdu. Adobe Photoshop Touch, temel Photoshop özelliklerinin yanı ...
EMOJİLE

Adobe, iPad kullanıcılarının merakla beklediği Photoshop Touch’un, bugünden itibaren Apple Store’dan indirilebileceğini duyurdu.

Adobe Photoshop Touch, temel Photoshop özelliklerinin yanı sıra, tabletler için özel üretilmiş uygulamaların içerisinde, oluşturma ve paylaşma özelliklerine de sahip. Uygulama, Adobe Touch Apps olarak, Adobe Creative Suite’den ilham alan altı bağımsız dokunmatik ekran uygulamasının merkez parçası konumunda. Diğer Adobe Touch uygulamalarının iPad versiyonlarının da yılın ilerleyen döneminde piyasaya sunulması bekleniyor.

Photoshop Touch kullanıcılara, pek çok fotoğrafı tek bir katmanlı imajda birleştirme, gerekli düzenlemeleri yapma ve göze hoş görünen sanatsal çalışamalar, rötuşlanmış fotoğraflar, çizimler, fikir düzenlemeleri ve çok daha fazlasını yapmak için profesyonel efektleri kullanma imkanı veriyor. Scribble Selection Tool, bir fotoğrafta neyin kalıp neyin silineceğini, sadece çizerek belirleme imkanı sağlıyor. Photoshop’ tan gelen Refine Edge teknolojisi ile, seçim yapılırken, seçilmesi zor alanlar ve yumuşak hatlı kenarlar dahi kolaylıkla yakalanabiliyor. Photoshop Touch, kullanıcılarına, hızla imaj dosyalarını bulma veFacebook ile Google Image Search entegrasyonları sayesinde oluşturdukları dokümanları paylaşma imkanı sunuyor.

Adobe Dijital Medya İşletme Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü David Wadhwani, "İnsanlar iPad üzerinde, Photoshop Touch kullanarak neler yapabildiklerini görünce çok şaşıracaklar" dedi ve sözlerine şöyle devam etti; "Photoshop Touch, Photoshop’un sihri ve temel özelliklerini, bir tabletin kullanım kolaylığı ile birleştirerek, resim düzenlemenin gücünü milyonlarca insanın parmak uçlarına getirmek için birleştiriyor. "

Boxing Clever Yaratıcı Yönetmeni Brian Yap ise, "Adobe Photoshop Touch, çok büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor ve iPad için tasarlanmış hoş Photoshop özellikleri ile öne çıkıyor." dedi ve sözlerine şöyle devam etti; "Photoshop Touch içerisinde hayal edebileceğim neredeyse her şey mevcut. örnek vermek gerekirse; katmanlama derinliği, çıkartma araçları ve ‘fade’ aracı."

Marcolina Design & Marcolina Slate Şirketi Sahibi Dan Marcolina ise şunları kaydetti; "Tabletler üzerinde çalışmanın organik işlem yapısını çok seviyorum. Adobe Photoshop Touch ile, üretimden ziyade oynatmalar üzerinden, görsel üretimini yeniden keşfetmemi sağlayan, bilindik araçlarla ama daha rahat bir ortamda çalışma imkanı veren yeni bir resim yaratma tarzım var."

Tyler Stableford Photography + Film Fotoğraf Sanatçısı ve Yönetmeni Tyler Stableford ise; "Takımım ve ben Photoshop Touch’ı sınava tabi tuttuk ve yolda fotoğrafçılık çalışmalarında kullanılacak bir araç olarak gerçekten parladığını gördük." dedi ve şöyle devam etti; "Işığın en güzel saatlerinde, zaman her zaman kritik bir öneme sahip olmuştur. Sanat yönetmenimiz ve ben, kablosuz bağlantıyla, bir müşterinin sanatsal çalışması ile birlikte, fotoğrafı anında katmanlar içerisine yerleştirebiliyoruz. Katalog kapağı çekimleri esnasında, bu özellik oldukça ön plana çıkıyor."

Photoshop Touch’a ek olarak Adobe, iPad için diğer dokunmatik özellikli uygulamaları önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeyi planlıyor: Moodboard’lar için Adobe Collage, yaratıcı işleri sergilemek ve gözden geçirmek için Adobe Debut, çizimler için Adobe Ideas, renk temalarında gezmek için Adobe Kuler® ile websitelerini ve mobil uygulamaları prototipleştirmek adına Adobe Proto.

Fiyat ve Erişilebilirlik

Adobe Photoshop Touch, iTunes App Store üzerinden 9.99 USD karşılığında satın alabilirsiniz.. Photoshop Touch, çoğu coğrafyada İngilizce dil desteği ile erişime sunuluyor. Uygulama, iOS5 kullanan iPad 2 üzerinde çalışıyor. Photoshop Touch hakkında daha fazla bilgi için, www.adobe.com/products/photoshop-touch.html adresini ziyaret ediniz. Kullanıcılar, geribildirimlerini, topluluk destekli geri bildirim sitesi üzerinden www.feedback.photoshop.com/photoshop_family gönderebilirler.. Bunun yanında kullanıcılar, Photoshop Touch Takımı ile direkt olarak Facebook, Twitter ya da Photoshop blog üzerinden irtibata geçebilirler.. Photoshop Touch kullanımı hakkında videolar için, www.tv.adobe.com/show/learn-photoshop-touch/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Zaman