Nokia küllerinden doğuyor!

Teknoloji Firmaları
Nokia’nın üçüncü çeyrek için açıkladığı rakamlar, Windows Phone ile beraber markanın yeniden yükselişe geçtiğini doğruluyor. Üçüncü çeyrekte 8 milyon adet Lumia telefon satan Nokia böylece Windo...
EMOJİLE

Nokia’nın üçüncü çeyrek için açıkladığı rakamlar, Windows Phone ile beraber markanın yeniden yükselişe geçtiğini doğruluyor. Üçüncü çeyrekte 8 milyon adet Lumia telefon satan Nokia böylece Windows Phone eko sistemine büyük güç katmış oldu.

Nokia ikinci çeyrekte ise 7.4 milyon Lumia satışı gerçekleştirmişti. Bu rakamlar, geçen yılın aynı dönemine göre ise iki kat artış anlamına geliyor.

Nokia aynı zamanda dünyadaki tüm Windows Phone satışlarının yüzde 89’unu gerçekleştiriyor. HTC yüzde 7,7 ile ikinci sırada geliyor. Samsung ise yüzde 1,8 ile üçüncü sırada yer alıyor.

Nokia’nın Microsoft tarafından satın alınma işlemleri tamamlandığında, 2014 başından itibaren telefon satışlarının çok daha fazla artması bekleniyor. Nokia’nın satın alınmasından sonra HTC’nin Windows Phone telefonlardan uzaklaşacağını açıklamasının da bunda etkisi olacak.

uzmanabi

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme