Microsoft Büyük Gaf Yaptı

Teknoloji Firmaları
Şarkıcı Amy Winehouse’un Cumartesi günü evinde ölü bulunmasının ardından Microsoft’un Twitter’da yayınladığı mesaj, kullanıcılar arasında bir takım protestolara yol açtı. İngiltere t...
EMOJİLE

Şarkıcı Amy Winehouse’un Cumartesi günü evinde ölü bulunmasının ardından Microsoft’un Twitter’da yayınladığı mesaj, kullanıcılar arasında bir takım protestolara yol açtı. İngiltere temelli bir Microsoft Xbox 360 halkla ilişkiler yetkilisi, 27 yaşındaki pop şarkıcısının ölümünün ardından Twitter’da şu sözleri yayınlamıştı:

"Efsane ‘Back to Black’i Zune’dan indirerek Amy Winehouse’u hatırlayın." Ancak bu mesaj, Microsoft’un Winhouse’un ölümünden para kazanmaya çalıştığı iddialarıyla büyük tepki çekti. Microsoft, bu mesajı kaldırmasa da birkaç cevap verdi ve bir tanesinde özür diledi: "Önceki Amy Winehouse ‘indirme’ tweet’imiz tamamen ticari gibi göründüğü için özür dileriz. Sizi temin ederiz ki bu söz konusu değil."

Apple’ın da iTunes Store’da benzer bir etkinlikte bulunması dikkat çekti. Sitede "Remembering Amy Winehouse" logosu ve "Back to Black" albümüne bağlantılar yer alıyor. The Guardian’a göre Winehouse’un ölümünün ardından şarkıcının albümünün satışları, 37 kat arttı.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme