Microsoft, Açıkladığı Rakamlarla Rekor Kırdı

Teknoloji Firmaları
Müthiş bir gelir elde eden firma, karlılığını da arttırarak geçen seneye göre büyümeye devam etti. Microsoft, kendi zaman dilimine göre Temmuz, Ağustos ve Eylül ayını kapsayan ilk çeyreğe ait mali rak...
EMOJİLE

Müthiş bir gelir elde eden firma, karlılığını da arttırarak geçen seneye göre büyümeye devam etti.

Microsoft, kendi zaman dilimine göre Temmuz, Ağustos ve Eylül ayını kapsayan ilk çeyreğe ait mali rakamlarını açıkladı. 17.37 milyar dolar gelir elde eden firma, böylece geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %7 büyümüş oldu.

7,20 milyar dolarlık operasyon gelirinin yanı sıra 5,74 milyar dolar net kar açıklayan Microsoft, hangi bölümün ne kadar performans sergilediğini de gözler önüne serdi.

Bölümlerin performansı

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net’in haberine göre içinde Office 2010’un da bulunduğu Microsoft Business bölümü, 5,62 milyar dolar gelir elde etti. Bu başarının arkasında Office 2010’un yanı sıra Lync, SharePoint ve Exchange, Dynamics gibi ürünler de mevcut.

Sunucu araçları bölümü ise 4,25 milyar dolar gelir elde etti. Geçen yılın aynı dönemine göre %10 gibi iki haneli bir büyüme gerçekleştiren bölüm, Windows Server 8 ile dikkatleri üzerine çekmeye devam etmek istiyor.

Windows ve Windows Live bölümü ise 4,87 milyar dolar gelir elde ederken, geçen seneye göre % 2 büyüdü. Build adlı etkinlikte açıklanan rakamlara göre 450 milyon kopya satan Windows 7’nin yerini Windows 8’e gözler çevrilmiş durumda.

Gözler, yeni oyuncularda

Bu bölümlerin yanı sıra Bing arama motoru, Xbox oyun konsolu ve Skype’ın satın alınmasıyla beraber yeni mali yıla emin adımlarla devam eden firma, Windows Phone 7.5 ve bulut bilişim çözümleriyle büyümeye devam etmeyi hedefliyor.

(ShiftDelete.Net)

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme