Malezya Samsung’un deniz aşırı ‘üssü’ olacak

Teknoloji Firmaları
Samsung, eleketronik ürün üretimi alanındaki gücünü, operasyonlarını Malezya’ya kaydırarak artırmayı amaçlıyor. Bu kapsamda, merkezinin bulunduğu Güney Kore’nin ardından Samsung’un f...
EMOJİLE

Samsung, eleketronik ürün üretimi alanındaki gücünü, operasyonlarını Malezya’ya kaydırarak artırmayı amaçlıyor. Bu kapsamda, merkezinin bulunduğu Güney Kore’nin ardından Samsung’un faaliyetlerine ev sahipliği yapacak en büyük deniz aşırı ülke Malezya olacak.

Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Datuk Seri Mustafa Muhammed, sahip oldukları politik istikrar ve yüksek iş gücü kapasitesinin, Samsung’un aldığı kararda etkili olduğunu ifade etti.

Malezya’nın Sin Chew Jit Poh gazetesi, Samsung CEO’su Park Sang Jin’in, aldıkları kararı Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Mustafa Muhammed’e bizzat ilettiğini belirtti. Mustafa Muhammed, politik istikrar sağlayan güçlü endüstriyel ekosistemleri, yetenekli iş gücü ve yüksek değerli iş faaliyetlerine odaklanan ekonomileriyle Samsung’un tercihi olmayı başardıklarını iletti.

Samsung’un yatırımıyla Güney Kore’nin de teknoloji şirketlerini çekmeyi planlayan Malezya, yerel üniversite ve kurumların da Samsung ve diğer yabancı kurumlardan yararlanmasını umuyor. Malezya’daki ilk bürosunu 1979 yılında Kuala Lumpur’da açan Samsung, bugüne kadar Güneydoğu Asya ülkesine 1.6 milyar dolarlık yatırım yatı. Bu yatırımlar kapsamındaki Samsung’a bağlı kurumlar arasında lityum-iyon pil üreten Samsung SDI’da bulunuyor.

Ntvmsnbc

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme