İşyeri İçin Projeksiyon Seçimine Dikkat!

Teknoloji Firmaları
  İşyerlerinde projeksiyoncihazı kullanımı hızla artarken, hangi cihazların ofislerde kullanıma uygun olduğu yönündeki araştırmalara da buna paralel olarak ön plana çıkıyor. İşyeriniz için en iyi...
EMOJİLE

 

İşyerlerinde projeksiyoncihazı kullanımı hızla artarken, hangi cihazların ofislerde kullanıma uygun olduğu yönündeki araştırmalara da buna paralel olarak ön plana çıkıyor. İşyeriniz için en iyi ve en uygun projeksiyon cihazını belirlemeden önce projeksiyon odanızı gözden geçirmeniz gerekir. Odanın büyüklüğüne bağlı olarak projeksiyon perdesinin ebatlarını da belirlemeniz gerekecek. Mesafe belirlemede de en basit formülü belirleyebilirsiniz. Cihazı kullanacağınız odada izleme mesafesi, ekran genişliğinin yaklaşık 1,5 katı olmalıdır. Bu oranı 1,5 katı yerine 2 katı olarak da belirlemenizde sakınca yok. Ancak bu odanın ışık durumunu da dikkate almanız ve aydınlık odalarda mesafeyi çok uzun tutmamanız da dikkat etmeniz gereken hususlar arasında yer alıyor. Projeksiyon Cihazı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Cihaz modellerini incelerken ya da model kıyaslaması yaparken şu üç unsuru dikkate almanızda fayda var:

  • Çözünürlük
  • Parlaklık
  • Kontrast oranı

Eğer en kaliteli ve en iyi cihaza sahip olmak isterseniz bu üç değerin yüksek olmasına dikkat edin. Ayrıca bu tarz teknoloji ürünlerinde cihaz araştırması yaparken karşınıza kısa mesafe projeksiyon cihazı, kablosuz projeksiyon cihazı, HDMI projeksiyon ya da USB projeksiyon gibi kavramlar çıkacak. Kısa mesafe projeksiyon cihazları çok küçük odalarda da cihazın kullanılabilir olmasını sağlıyor. Eğer birkaç kişilik ekip ile, dar bir alanda bu cihazın kullanımı söz konusu olacaksa, en iyi görüntü kalitesi için bu cihaz modeline yönelebilirsiniz. Kablosuz olan modeller ise en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. İşyerlerindeki kablo karmaşasına yenisini eklememek için siz de sıkıntısız bir şekilde kullanabileceğiniz kablosuz projeksiyon cihazlarına yönelebilirsiniz. HDMI ise adından anlayabileceğiniz gibi bu kalitede görüntüyü izleme imkanı sunan projeksiyon cihazlarıdır. USB olanlar USB port bağlantısı olduğundan bilgisayara bağlamaya gerek kalmadan, USB içerisinde yer alan verilerin görüntülenebildiği cihaz modelleridir. Kullanım şeklinizi dikkate alarak bu teknik özellikler arasından hangisinin işyeri için daha uygun olduğunu kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Son teknoloji harikası olan 3D projeksiyon cihazları da gerek zoom oranı gerekse atış oranıyla dikkat çekiyor. Ürün araştırması yaparken bu cihaz modellerine de mutlaka göz atın.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme