İşte Heyecanla Beklenen Oyunlar

Teknoloji Firmaları
İşte merakla beklenen oyunlar listesi: 1. Star Wars: The Old Republic Internet oyunlarına son derce karşıyım. En son oynadığıma MMORPG oyuna harcadığım zamanı gördüğümde kendime çok kızdım (Tam 168 sa...
EMOJİLE

İşte merakla beklenen oyunlar listesi:

1. Star Wars: The Old Republic

Internet oyunlarına son derce karşıyım. En son oynadığıma MMORPG oyuna harcadığım zamanı gördüğümde kendime çok kızdım (Tam 168 saat). Çalışan biri olarak bu manyaklığımın hesabını siz yapın. Ayrıca bahsi geçen bu Fallen Earth adlı oyun, hikayesiyle çok derin de değildi. Şu anda Warhammer Online başıma musallat oldu (ah Murat ah!) ve bu oyunu da çok muhteşem farkları olmasa da kitap şeklinde ilerleyen hikayesini okumak için oynuyorum desem yalan olmaz. (-yalan sanki)

Bu arada Bioware adlı firmayı bilir misiniz? Mass Effect 1-2, Neverwinter nights 1-2, Baldur’s Gate 1-2-3, Dragon Age, Knights of the Old Republic. Hikaye olarak kendilerine bravo dedirten firmadır. Bu yüzden Star Wars: The Old Republic adlı MMORPG’yi yaptıklarını sizlere hatırlatır ve derin bir of çekeriz (Ben oynamayacağım kararlıyım, sadece hikayesini falan okusam yeterli:)-belki biraz bakarım).

2. Civilization 5

4. oyunu henüz solo olarak tamamlayamadığım bu seri, dünyada ilk yerleşim yerlerinin kurulumundan, birleşmiş milletler konseyinde nükleer silahların yasaklanması ve ötesine kadar süren ilginç bir oyun türüdür. Şöyle ki daha gelişmiş ve detaylı grafik, üniteler, yönetim şekilleri ve haritalar olması beklenen 5. oyun, serinin geri kalanı gibi taşın yuvarlaklığını ilk idrak ettiğimiz dönemlerden başlıyor. Oyun, Aztec, zulu vb az duyulmuş, yok olmuş yada şu anda içler acısı halde olan grupların neden o halde olduğunu, agresifliklerine bağlıyor. Ancak zulu kabilesine içli bir nefret duymaya başladım çünkü oyunda savaş manyağı durumundalar (Hele bir de tank, helikopter falan edinmelerine müsaade ederseniz vay halinize). Neyse özetle, normal zorluk seviyesinde asla kazanan taraf olarak bitiremeyeceğim bu oyunu merakla bekliyorum

3. Gears of War 3

Gears of War 2’ye göre daha fazla testosterone, vahşet ve her zamanki gibi en önemlisi makinalı tüfeğin ucuna takılmış testere Daha ne kadar muhteşem olabilir ki. Hiç bu kadarını bekliyordum diyebileceğim bir durum var ne yazık ki o da bu oyun xbox’a özel çıkacak. Ancak belki bir umut diye bekliyoruz:)

4. Fable 3

Fable 2’yi xbox özel olarak çıkarttıklarında “halt ettiniz, bravo” demiştim ve bir daha Peter Molyneux’un elinin değdiği hiçbir oyunu oynamam diyordum. Ancak sevgili Peter sesimizi duydu herhalde ki, Fable 3 PC’ye de geliyormuş. Bazılarınızın konsol neden almıyorsun dediğini duyar gibiyim. Bana “oyun” konsoluna silah zoruyla bile para harcatamazsınız, mümkün değil. Fable’dan bahsetmek gerekirse, köyü yağmalanan gariban bir çocuğun hayat hikayesiydi. Gerçekten de hayat hikayesi çünkü sonlara doğru 70 küsür yaşına geliyoruz. İyi-kötü seçeneklerimiz vardı, karma vs bulunuyordu. Fable 2’yi bilmiyorum, ilgilenmiyorum. Buradan kendiniz okuyabilirsiniz.

5. Deus Ex: Human Revolutions

Henüz oynamadıysanız, grafiklerine takmadan hemen bir yerden ilk Deus Ex’i alın ve oynayın. Bu emir kipini “hadi leyn” ile karşılayabilirsiniz ama eğer oyun sektörüne ilginiz varsa ve hikaye konusu ilginizi çekiyorsa, ilerledikçe defalarca şok, anormal şaşırma vb yaşadığım bu oyunu tavsiye ederim. İhanet, dostluk, daha çok ihanet, casuslar, (casusları gözünüzden kaçırırsanız) acı kayıplar, pusu, gizlilik, torba ağızlar ile karşıdakine herşeyi saçmadan konuşmak, ışın kılıçları (yaa:)), her yerde nano teknoloji kelimesi geçmesi, sizin süper, biyonik insan olmanız, daha ne lazım ki anlamıyorum:D Serinin 2. oyunu konusunda hiçbirşey hatırlamıyorum ama hatırladığım tek şey, ilk oyunun kahramanı ultra şekil JC Denton çok komik tasarlanmıştı/çizilmişti ve 30sn boyunca güldüğümü hatırlıyorum. Umutluyum ve meraklıyım.

6. Dead Space 2

Fear serisi ilerledikçe neden daha az korktuk bilen var mı? Gerçi fear 2 fena değildi ama birdeki kadar korkmadık çünkü biz özel kuvvetler, süper komando olduk ve silahlarımız da gittikçe güçlendi. Dead Space 1’de aynı şekildeydi. Başlangıçta elimizde 3 ışınlı, mermisi kıymetli kesiciyle dolaşırken her sese zaten gergin atmosferde korku ile tepki veriyorduk, her şey çok güzeldi. Sonraları elimize binbir çeşit silah ve zırh kaplaması geçti. Artık yaratıklar nispeten aciz duruma düşünce korku unsuru yavaş yavaş yok oldu. Tekrar oynamak istediğimde ise oyunu 1 kez bitirdiğim için verilen askeri stil beyaz zırhı gördüğümde oyunu direk kapattım. Ama bir meslektaşımın, cehennemdeki maceralarının yenisini oynamak isterim.

7. Call of Duty: Black Ops

ana göre serinin tek kötü oyunu bu pasifikte geçen ismi de sanırım World at War olan Call of Duty oyunuydu (yarısına ulaşamadım sanırım). Bunun dışında Call of Duty 1 muhteşemdi, 2 daha bir güzel, 3 ne oldu bilmiyorum, 4-MW1, tek kelimeyle, gerek tek kişilik, gerek çok oyunculu versiyonuyla muhteşemdi. Hatta ötesiydi. MW2 ise daha bir güzel grafik ve çoklu oyuncu modu içeriyordu ancak tek kişilik versiyonu biraz enteresandı. MW1’de kafamızı siperden uzatmak, yağmur gibi gelen mermiler yüzünden biraz zorluyordu ama MW2’de bu hissin pek olduğunu söyleyemeyeceğim. Ancak MW2’nin farkı, kendinizi çok ilginç ve kendi çapında muhteşem durumlarda buluyordunuz. Black Ops artık nasıl olur göreceğiz. Bu arada insan merak etmeden duramıyor, NFS serisini EA yok etti, bu adamcağızlar neyi farklı yapıyorlar da seri bizi her seferinde ağzımız açık bırakıyor.

8. W40k MMORPG

THQ tarafından yapıldığı söylenen ne ismi ne cismi belli olan bu uzun yıllar sürecekmiş gibi görünen MMORPG ile ilgili belki ileride birşeyler duyulur. Bekliyoruz.

İçeriğin Orjinal Hali…

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme