iOS 8.3 ile kullanıma giren yeni özellikler

Teknoloji Firmaları
iOS 8.3’ün getirdiği yenilikler Türkçe Siri ile sınırlı değil. İşte yeni işletim sistemini kullananlara Apple’ın sunduğu yeni özellikler: SPAM FİLTRELEME iMessage’da artık tanımadığı...
EMOJİLE

iOS 8.3’ün getirdiği yenilikler Türkçe Siri ile sınırlı değil. İşte yeni işletim sistemini kullananlara Apple’ın sunduğu yeni özellikler:

SPAM FİLTRELEME

iMessage’da artık tanımadığınız kişilerden gelen mesajları spam olarak kaydedebileceksiniz.

ŞİFRESİZ UYGULAMA İNDİRME

Apple, artık ücretsiz uygulamalarda kullanıcıya şifre sorup-sormamayı kendisine bırakmış. Yani eğer isterseniz App Store üzerinden indireceğiniz ücretsiz uygululamarda şifre sorma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

İKİ ADIMLI DOĞRULAMA SİSTEMİ

Google’ın mobil uygulamalara yapacağınız Google hesabı girişleriniz için ayarlanan iki adımlı güvenlik sistemi de iOS 8.3 ile Apple kullanıcılarına da sunuldu. Mail, Kişiler, Takvim özelliklerine Google hesabınızı eklemek istediğinizde artık iki adımlı doğrulama sistemini kullanacaksınız.

DAHA FAZLA EMOJİ SEÇENEĞİ

iOS 8.3’ün getirdiği bir diğer yenilik ise yeni emojiler olarak dikkat çekiyor. İlk başta sarı renk alan emojilere dönmüş gibi düşünebilirsiniz. Fakat fazlası var. Klavyedeki emojilere ulaştığınız gülen surat sembolüne uzun bastığınızda bir nevi renk seçeneği gibi bir detay çıkıyor. Yani 6 farklı renk tonuna ait emojilere sahip olacaksınız.

CarPlay

iOS 8.3 ile gelen yeni özelliklerden biri ise kablosuz CarPlay desteği. Yani CarPlay destekleyen araçlarda artık bağlantı kurmak için kablo yerine wireless olarak bağlantı

Wİ-Fİ ÜZERİNDEN ARAMA

Bu özellik sayesinde iPhone kullanıcıları aramalarını Wi-Fi üzerinden yapabiliyor. Bu uygulama şu an için sadece ABD ve İngiltere’de kullanılabiliyor.

BU hizmetten İgiltere’deki EE ve Amerika’daki Spirint operatörlerinin kullanıcıları faydalanabiliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme