Instagram’daki o özellik artık Türkiye’de!

Teknoloji Firmaları
Instagram’da reklam verenlerin keyfini sürdüğü ‘birden çok fotoğraf yükleme’ işlevi, yeniden kullanıcılara açıldı. Artık bir defada 10 fotoğraf ve video yükleyebilir, kendinize sakla...
EMOJİLE

Instagram’da reklam verenlerin keyfini sürdüğü ‘birden çok fotoğraf yükleme’ işlevi, yeniden kullanıcılara açıldı. Artık bir defada 10 fotoğraf ve video yükleyebilir, kendinize saklamakta zorlandığınız hikayenizi meraklı dünyayla paylaşabilirsiniz.

Birden fazla fotoğraf yükleme işlevi ilk olarak yaklaşık iki sene önce ortaya çıkmıştı. Ancak normal kullanıcılar arasında istenmeyen gönderilere neden olacağından, işlev reklam verenlere kısıtlı olarak sunuluyordu.

Firma, yeni paylaşım şeklini nasıl kullanabileceğimiz hakkında birkaç yol öneriyor. Yeni işlev sayesinde örneğin sürpriz bir doğum günü partisinden anları paylaşabilir, bir yemek tarifinin adımlarını bir araya getirebilirsiniz.

Toplu olarak paylaşılan gönderilerde fotoğrafı sağa veya sola kaydırabiliyor, birden fazla fotoğraf arasında yatay olarak dolaşabiliyorsunuz. Bu tür bir fotoğrafta olduğunuzu, gönderinin altındaki mavi noktalardan anlıyorsunuz. Bu şekilde bir paylaşım oluşturmak için fotoğraf veya video yüklerken ‘Birden fazla seç’ seçeneğini kullanmanız yeterli.

Yeni işlevden faydalanmak için Instagram uygulamanızı güncellemeniz gerekiyor. Henüz güncelleme gelmediyse, birkaç saat veya gün beklemeniz gerekebilir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme