Huawei oyun konsolu yaptı

Teknoloji Firmaları
CES 2014’ün ilk gününde yeni tabletfonu Ascend Mate 2‘yi tanıtan Huawei, fuarın son günü olan bugün bir sürpriz yaparak Android işletim sistemi ile çalışan oyun konsolu Tron’u tanıttı. Android’l...
EMOJİLE

CES 2014’ün ilk gününde yeni tabletfonu Ascend Mate 2‘yi tanıtan Huawei, fuarın son günü olan bugün bir sürpriz yaparak Android işletim sistemi ile çalışan oyun konsolu Tron’u tanıttı.

Android’li oyun konsolları yaygınlaşıyor ancak bu konsolların üreticileri çoğunlukla küçük firmalar. Huawei, trende katılan ilk dev firma olma özelliğini taşıyor.

Android 4.2.3 ile çalışan Tron, NVIDIA Tegra 4 işlemciye, 2 GB belleğe, 16 ve 32 GB depoalam seçeneklerine ve microSD kart desteğine sahip. Konsolun bağlantı yetenekleri ise Ethernet, USB 3.0, WiFi ve Bluetooth şeklinde sıralanıyor.

Tron’un kasasında sert plastik kullanılmış. Üst bölümünde yalnızca güç tuşu konumlandırılmış. Konsol ayrıca 4K çözünürlük de destekliyor fakat oyunların optimize edilmesi gerekiyor.

Siyah ve beyaz renk seçenekleri olan Tron’un oyun kumandası ise Steam Machine kumandasının dokunmatik yüzeyinin bir benzerine sahip. Bunun yanı sıra, Bluetooth ile konsola bağlanan kumandada standart yön, aksiyon, analog ve omuz (tepe) tuşları bulunuyor.

Huawei, Tron’u ilk etapta yalnızca Çin’de ve 150 dolar fiyat etiketiyle satışa sunacağını açıkladı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur