GSM Hizmet Kalitesi Artıyor

Teknoloji Firmaları
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı (BTK) Tayfun Acarer, BTK olarak hizmet kalitesi standartlarını en gelişmiş seviyelerde tuttuklarını belirterek, şunları kaydetti: ”Hizmet kalitesi ...
EMOJİLE

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı (BTK) Tayfun Acarer, BTK olarak hizmet kalitesi standartlarını en gelişmiş seviyelerde tuttuklarını belirterek, şunları kaydetti:
”Hizmet kalitesi standartları konusundaki düzenlememizde getirdiğimiz ölçütler ile GSM şebekelerinde, şebekeye kapasite yetersizliğinden dolayı bağlanamama veya bağlandıktan sonra abonenin isteği dışında şebekeden kopma sorunlarının olmamasını sağlamaya çalışıyoruz.
GSM şebekelerinde zaman zaman konuşma esnasında karşılaşılan sesin tam olarak anlaşılamaması veya boğuk/yankılı ses şeklinde yaşanan bozulmaların önüne geçilmesi için de daha net ve anlaşılabilir bir ses kalitesi sağlanması zorunluluğu getirdik. Biz hizmet kalitesi konusunda yaptığımız düzenlemelerle, GSM hizmet sunumunda, Türkiye’nin her yerinde aynı kalitenin sağlanmasını amaçlıyoruz.”
Son yıllarda büyük şehirlerin mücavir alanlarında kurulan yerleşim yerlerinin hızla büyüdüğüne dikkati çeken Acarer, buralarda neredeyse şehir büyüklüğünde semtler kurulduğunu söyledi. Bu yerleşim yerlerindeki GSM mobil haberleşmesinin aksamadan sağlanmasına büyük önem verdiklerini dile getiren Acarer, ”Bu nedenle, bu yerleşim yerlerinde kapsama alanı sorunu kalmaması için 6 ay süre verdik” dedi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme