Google’dan Türklere özel yenilik

Teknoloji Firmaları
Yenişafak’ın haberine göre,dünyanın en büyük teknoloji devi haline gelen Google’dan Türk kullanıcıları sevindirecek bir haber daha geldi. Rakibi Apple’ın iOS 8.3 güncellemesiyle birl...
EMOJİLE

Yenişafak’ın haberine göre,dünyanın en büyük teknoloji devi haline gelen Google’dan Türk kullanıcıları sevindirecek bir haber daha geldi. Rakibi Apple’ın iOS 8.3 güncellemesiyle birlikte Türkçe akıllı asistan Siri’yi kullanıcıların deneyimine sunması, Google’ı da harekete geçirdi. Türk kullanıcılara özel “Google El Yazısı Girişi” Türkçe desteğiyle birlikte Play Store’da yayınlandı.

Kalem kullanmaya gerek yok

El yazısını algılayarak yazıya dönüştüren uygulamalara Google’dan bir yenisi daha eklendi. Türkçe desteğiyle birlikte yayına giren uygulamada kullanıcıların 82 dilde el yazısıyla metin yazmasına izin veren “Google El Yazısı Girişi” isimli yeni bir klavye uygulaması kullanıma sunuldu. Play Store’da yayınlanan Google El Yazısı Girişi uygulaması, herhangi bir kaleme gerek kalmadan telefon ve tablet üzerinde el yazısı yazma desteği sunuyor.

Google, el yazısıyla arama özelliğini Türkçe’ye de getirdi.

“Google El Yazısı Girişi” nasıl kullanılır?

1. Mobil cihazınızdan Arama ayarları sayfasını ziyaret edin.2. Google El Yazısı bölümüne gidin.3. Açmak için Etkinleştir’i, kapatmak içinse Devre dışı bırak’ı seçin.4. Sayfanın alt kısmındaki Kaydet’e dokunun.Yaptığınız değişiklikleri görmek için ana sayfayı yenilemeniz gerekebilir.

Google El Yazısı’yla arama nasıl yapılır?

1. Google El Yazısı açıldıktan sonra cihazınızdan Google’ı ziyaret edin.2. Ekranınızın sağ alt köşesindeki Google El Yazısı simgesine dokunun.3. Arama terimlerinizi ekranda herhangi bir yere yazmaya başlamak için parmağınızı kullanın.4. Siz yazdıkça el yazısı metniniz harf karakterlerine dönüştürülerek arama kutusunda görüntülenir.5. Aramanızın başlatılması için arama simgesine dokunun.

İpuçları ve püf noktaları

Harf silme: Sayfanın alt kısmında yer alan geri tuşu simgesine dokunun.

Baştan başlama: Sayfanın üst kısmında yer alan arama kutusundaki X’e dokunun.

Karakterleri netleştirme: Yanlış anlaşılabilecek bir karakteri girerken (örneğin, 0 (rakam) ve O (harf)), ekranın alt kısmında bir seçenekler listesi görünebilir.

Tahminleri kullanma: Zamandan tasarruf etmenizi sağlamak için, siz yazdıkça arama kutusunda, tahmin edilen sorguların bir listesi görünebilir. Bir sorguyu aramak için ilgili tahmine veya ilgili aramaları incelemek için sorgunun sağ tarafındaki oka dokunun.Simge ekleme: +, @, & ve $ gibi simgeleri ve özel karakterleri deneyin.

Not: Uygulama henüz tüm kullanıcılara açılmış değil ve günler içinde herkesin kullanımına sunulacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme