Google “Yağmur yağacak, şemsiye al” diye uyaracak

Teknoloji Firmaları
Google, kullanıcılarının geçmiş işlemlerini göz önünde bulundurarak teknolojide çığır açacak bir uygulamaya imza attı. Akıllı algoritma kullanarak hazırlanan uygulamayla kullanıcının ihtiyaçları ...
EMOJİLE

Google, kullanıcılarının geçmiş işlemlerini göz önünde bulundurarak teknolojide çığır açacak bir uygulamaya imza attı.

Akıllı algoritma kullanarak hazırlanan uygulamayla kullanıcının ihtiyaçları tahmin edilerek bir sonraki tercihleri falına bakarmışçasına önüne seriliyor. Uygulama şu an için henüz akıl okuyamasa da kullanıcıların bir sonraki adımda ne yapacağını geçmiş alışkanlıklarını takip ederek yerine getiriyor. Bunu ise ‘akıllı analiz’ ile yapıyor. Bu kavram yeni değil. Finans sektörü bireylerin kredi puanını oluştururken bu yolu kullanıyor. Ancak Google bunu bir adım daha öteye taşıyıp akıllı kişisel asistan uygulamaları ile birlikte akıllı telefon sahiplerinin gün içinde ihtiyaçlarına yönelik yol haritası çiziyor. Yazılım tahmin oluşturmak için çeşitli bilgi parçacıklarını birleştiren bir algoritmaya dayanıyor. Kişisel asistan uygulamalarıyla takvim girdilerini tarayarak kullanıcının nerede olması ve ne yapması gerektiğini ortaya koyuyor. Bunu yaparken konum verilerini, sosyal ağları, SMS ve e-postaları birleştiriyor.

Yağmur yağacak, şemsiye al

Örneğin, telefon üzerinde oluşturulan takvimde günlük bir davet varsa, Google bunun için bir hatırlatma oluşturacak. Daha sonra kullanıcının toplantıya gittiğini kontrol edip onu yönlendirecek. Ayrıca, hava yağışlıysa şemsiye al uyarısı yapacak, otobüs duraklarında otobüs tarifeleri, marketlerde fırsatları gösterecek.

Star

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme