Google Play’in sıfırcı hocası olduk!

Teknoloji Firmaları
Google Play’e girdiğimizde uygulama veya oyunları indirmeden önce kaç yorum yazılmış, ne kadar yıldız verilmiş diye kontrol ederiz. Değerlendirme kısmına baktığımızda ise uygulama ve oyuna 1 yıl...
EMOJİLE

Google Play’e girdiğimizde uygulama veya oyunları indirmeden önce kaç yorum yazılmış, ne kadar yıldız verilmiş diye kontrol ederiz. Değerlendirme kısmına baktığımızda ise uygulama ve oyuna 1 yıldız veren kullanıcılar ile de karşılaştığımız olmuştur. Teknolojioku’nun haberine göre elinden geldikçe uygulama ve oyuna sıfırcı muamelesi ile puan veren kişilerin çoğunluğunun Türkler olduğu ortaya çıktı.

Durum böyle olunca tüm dünyada konuşulmaya başlandık. Oyunun, uygulamanın kalitesine ya da geliştiricilerin emeğine bakmaksızın sadece kendi belirttiklerine göre yorumları gözüksün diye oyun ya da uygulamalara 1 yıldız veren Türk kullanıcılar birçok kişinin tepkisini çekmeyi başarmış durumda.

Dünya medyasında da haber konusu olan bu durum oldukça ‘ilginç’ karşılanıyor. Ayrıca uygulamayı beğenmeyen veya hata alan bazı Türk kullanıcıların aynı mantıkla bazı uygulamalara da 5 yıldız verdiği görülüyor. Böylece adımızdan çokça söz ettirip Google Play’de bir ilke imza atmış olduk.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme