Facebook’tan Hack İddialarına Sert Cevap

Teknoloji Firmaları
Sony’in yaşadığı büyük hack krizinden sonra Facebook’un da aynı tehditle karşı karşıya olduğunu iddia eden Symantec’e ünlü sosyal ağdan cevap geldi. Symantec dün basına geçtiği bildi...
EMOJİLE

Sony’in yaşadığı büyük hack krizinden sonra Facebook’un da aynı tehditle karşı karşıya olduğunu iddia eden Symantec’e ünlü sosyal ağdan cevap geldi. Symantec dün basına geçtiği bildiride Facebook’un reklam sisteminde bulunan güvenlik açıkları nedeniyle, sistemin hack edilme şansının yüksek olduğunu açıklamıştı.

Facebook Ne Dedi?

Sosyal ağ kullanıcılarına ise şifrelerini değiştirme tavsiyelerinde bulunmuştu. İşte Facebook’un bu iddialara verdiği cevap; Konuyu gündeme getiren Symantec’e teşekkür ediyoruz.

Nitekim kendileriyle işbirliğine giderek konuya hızlıca açıklık getirmeye çalıştık. Ancak maalesef açıkladıkları sonuç raporunda bazı hatalar yer alıyor.

Yürüttüğümüz kapsamlı incelemenin sonucuna göre söz konusu durum sonucunda kullanıcılarımızın özel bilgilerinin üçüncü partilere aktarıldığına dair herhangi bir bulgu olmadığı ortaya konmuştur.

Öte yandan, açıklanan rapor, Facebook reklamverenlerinin ve "developer"larının kullanıcı bilgilerinin temini ve paylaşımı yoluyla Facebook ilkelerinin ihlalini yasaklayan sözleşme yükümlülüklerine bağlı olduklarını da görmezden gelmektedir. Sonuç olarak, "developer" blog sayfamız (developers.facebook.com/blog) üzerinden duyurduğumuz değişiklik, Symantec’in raporuna konu olan eski uygulama programlama arabirimini (API) devre dışı bırakmıştır.

ShiftDelete.Net
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme