Facebook gökyüzünden internet indirecek

Teknoloji Firmaları
Facebook kurucusu Mark Zuckerberg uzay, havacılık, iletişim teknolojileri uzmanlarıyla tüm gezegene internet erişimi imkanları üzerinde çalıştıklarını belirtti. Zuckerberg perşembe günü yaptığı açıkla...
EMOJİLE

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg uzay, havacılık, iletişim teknolojileri uzmanlarıyla tüm gezegene internet erişimi imkanları üzerinde çalıştıklarını belirtti. Zuckerberg perşembe günü yaptığı açıklamada “Facebook interneti gökyüzünden insanlara indirmek istiyor” dedi.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre Facebook’un verdiği bilgilere göre uçaklar 20 bin metre yükseklikte uçabiliyor ve güneş enerjisi sayesinde aylarca gökyüzünde kalabiliyor. Verilerin nakledilmesi için uzmanlar lazer teknolojisinden yararlanmayı tasarlıyor.

Mart ayında Facebook’un güneş enerjisiyle çalışan hava araçları satın almak istediği yönünde haberler basına yansımıştı.

Rakibi Google ise bu planlarda daha fazla mesafe kat etmiş durumda. Teknoloji devi geçen yıl yeryüzüne internet sinyalleri gönderen balonlar denemişti. Google’ın balonları da rüzgâr ve güneş enerjisinden elde edilen elektrikle çalışıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur