Elleriniz klavyeye dönüşecek

Teknoloji Firmaları
Stuff.com’da yer alan haberde Samsung’un aldığı patente göre, firma akıllı gözlüğünü artırılmış gerçeklik uygulamalarıyla destekleyerek, klavyeyi kullanıcılarının avuçlarının içine getirmey...
EMOJİLE

Stuff.com’da yer alan haberde Samsung’un aldığı patente göre, firma akıllı gözlüğünü artırılmış gerçeklik uygulamalarıyla destekleyerek, klavyeyi kullanıcılarının avuçlarının içine getirmeyi ve gözlük ile yazı yazmayı kolaylaştırmayı planladığı belirtiliyor. Patentin konsept çiziminden (üstte) görüldüğü kadarıyla, Samsung iki elin parmak boğumlarına 26 harf konumlandıracak ve boş kalan baş parmaklar ile bunlara dokunularak yazı yazılabilecek.

Bu konsept, bir hayli ilgi çekici ancak pek kullanışlı görünmüyor. Malum, şu an Google Glass takan insanlar bir hayli garip görünüyor ve dikkat çekiyor – hatta bazıları saldırıya uğruyor-. Samsung’un gözlüğünde ise buna benzer bir gözlük takıp, avuçlarını yüzüne tutan, hızlı hızlı parmak boğumlarına dokunan insanlar göreceğiz. Anlayacağın Google Glass’tan bile daha garip bir görüntü olacak.

Samsung’un artırılmış gerçeklik klavyesi, kalabalık ortamlarda gözlüğün sesi algılama konusunda yaşayacağı sorunları ve kulak kabartan meraklıları aşmanın iyi bir yolu gibi görünüyor. Bazı insanların baş parmakları ile ‘Y’ ve ‘G’ harflerine erişme konusunda sorun yaşayacağı da aşikar.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur