Dünya’nın en genç Microsoft Office uzmanı

Teknoloji Firmaları
İngiltere’de yaşayan Pakistanlı 6 yaşındaki Hamza Shahzad Microsoft Office testini geçmeyi başararak Microsoft Office kullanan en genç isim olmayı başardı. BBC’nin haberine göre;  ...
EMOJİLE

İngiltere’de yaşayan Pakistanlı 6 yaşındaki Hamza Shahzad Microsoft Office testini geçmeyi başararak Microsoft Office kullanan en genç isim olmayı başardı.

BBC’nin haberine göre;  Hamza küçüklüğünden bu yana teknolojiyle iç içe büyümüş teknoloji merakı fazla olan bir çocuk. Hamza’nın babası henüz 2 yaşındayken çocuğuna ilk akıllı telefonunu almış. 6 ay sonrasında ise Hamza ilk dizüstü bilgisayarına kavuşmuş. Yıllardır bilgisayarla uğraşmasının karşılığını ise geçtiğimiz günlerde girdiği Microsoft Office sınavında aldı. Yapılan  sınavda 700 puan alması yeterli olan küçük çocuk, tam 757 puan alarak sertifikaya kavuştu. Belirtilenlere göre Hamza Shahzad yaklaşık 6 aydır bu sınava hazırlanıyordu. Teknoloji alanında böylesine önemli bir başarıya imza atan genç çocuğun hayali ise bambaşka. Hamza büyüdüğünde teknoloji alanında uzman olmayı değil, pilot olmayı arzuluyor.

Dünya'nın

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme