Büyük Savaşta Son Durum!

Teknoloji Firmaları
Apple ile patent kavgasına tutuşan Güney Koreli elektronik devi Samsung, Avrupa’nın ardından Avustralya’da da merakla beklenen tablet bilgisayarı Galaxy Tab 10.1’i piyasaya süremeyeb...
EMOJİLE

Apple ile patent kavgasına tutuşan Güney Koreli elektronik devi Samsung, Avrupa’nın ardından Avustralya’da da merakla beklenen tablet bilgisayarı Galaxy Tab 10.1’i piyasaya süremeyebilir. Bunun nedeni, Samsung’un iki hafta içinde kesinlişecek olan satış onayını alıp alamayacak olması.

Samsung’u temsil eden yasal danışmanlardan Neil Young, Sydney’deki Federal Adalet Mahkemsine yaptığı açıklamada, "Şirketin yeni Galaxy Tab 10.1’i Noel sezonunu kaçırmadan piyasaya sürmek istediğini, aksi takdirde ürünlerinin öleceğini" ifade etti.

Apple ve Samsung arasında Nisan ayında patlak veren patent kavgası, dört kıtaya yayılmış durumda. Nisan 2011’de, Apple ABD’de mahkemeye başvurmuş ve "Galaxy ürünlerini iPhone iPad’lere ait tasarımları körü körüne kopyaladığını" öne sürmüştü. Ağustos ayında Almanya’da bir mahkeme Samsung Galacy 10.1’in piyasaya çıkmasını geçici olarak durdurmuştu.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme