Bunlar da Büyüklere Oyuncak

Teknoloji Firmaları
Filmlerde gördüğünüz birçok  teknolojik ürün parası olanlar için gerçeğe dönüşüyor. Eğer zevkleriniz için harcayabileceğiniz yüzlerce dolar varsa, kahramanlar gibi havada uçabilir ve robotlarla a...
EMOJİLE

Filmlerde gördüğünüz birçok  teknolojik ürün parası olanlar için gerçeğe dönüşüyor. Eğer zevkleriniz için harcayabileceğiniz yüzlerce dolar varsa, kahramanlar gibi havada uçabilir ve robotlarla arkadaş olabilirsiniz.

GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Büyüklere yönelik bu oyuncaklar, hayal gücünü asla yitirmemiş zenginlere hitap ediyor. Batman’in kullandığı motor, Star Wars’daki ışın kılıçları yeterli kaynağı olan kişilerin  kullanımına açık. T

Terminator filmlerini izlemiş herkes bu robot tasarımından etkilenmiştir. Hem ürkütücü hem de aşırı derecede etkileyici olan bu T-800 modelini 1.500 dolar karşılığında evinize götürebilirsiniz. 1/1 boyuttaki ürün, elektrikle çalışıyor.

Gözleri aynı filmdeki gibi yanan ürünün etrafında ise LED ışıklandırma var. 1.90 boyutundaki bu koleksiyon ürünü evinize giren hırsızların korkup kaçmasına da yardımcı olur. Hareket sensörlerine sahip Terminator odaya biri geldiği zaman kırmızı gözleriyle ona bakıyor.

Aksiyon kahramanların vazgeçilmez araçlarından biri olan jet sırt çantaları da gerçek olan teknolojilerden. Martin Lockhead gibi firmaların büyük servetlerle hazırladığı ürünlerin üç farklı versiyonu bulunuyor.

Suyun itme gücünü kullanan daha ucuz ürünler olduğu gibi, mini jet motorlarıyla ya da rüzgarın itme gücüyle çalışan daha pahalı modeller de piyasada bulunuyor.

Peki gerçek bir jetpack ile uçmak için ne kadar parayı gözden çıkartmanız lazım? Jetpack’lerin en ucuzu 100 bin dolardan başlıyor ve havada kalma süresi gibi unsurlarla birlikte ürünlerin fiyatı milyon dolara yaklaşıyor. En pahalı jetpack ile uçuş rekoru ise 45 dakika yükseklik ise 30 metre.

ShiftDelete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme