Apple’ın Yeni Hedefi “O” Oldu

Teknoloji Firmaları
Geçtiğimiz yıl Apple’ın HTC’ye karşı açtığı patent davasına, Apple’dan yeni patent davaları da eklendi. Eğer Apple bu davasında başarılı olursa HTC’nin ürettiği telefonlar, Bir...
EMOJİLE

Geçtiğimiz yıl Apple’ın HTC’ye karşı açtığı patent davasına, Apple’dan yeni patent davaları da eklendi. Eğer Apple bu davasında başarılı olursa HTC’nin ürettiği telefonlar, Birleşik Devletler sınırlarından içeri giremeyecek.

Apple 2010 Mart ayında HTC’ye patent ihlali için dava açmıştı. Davada adı geçen cihazlar ise Sensation, Wildfire S, Desire S, ChaCha ve Android tabanlı tablet Flyer. Hatta o zamanlar Steve Jobs özel bir açıklama yaparak durumdan rahatsız olduklarını dile getirmişti; "Arkamıza yaslanıp rakiplerimizin bizim patentli buluşlarımızı çalmasını izleyebiliriz ya da bu konuda bir şeyler yapabiliriz. Biz bu konuda bir şeyler yapmaya karar verdik."

Apple’ın davasından sonra HTC de Apple’a birkaç patent davası açmıştı. Bu gelişmeleri bir yıl sonra Apple’ın açtığı yeni patent davası izledi. Şu an açılan patent davasının detayları ve hangi patentleri içerdiği bilinmiyor ancak davanın 2012 gibi sonuçlanması bekleniyor.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme