Apple Takipten Vazgeçti!

Teknoloji Firmaları
Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan kullanıcıların konum kayıtlarının saklanması skandalından sonra Apple hakkında bir çok iddia ortaya atılmıştı. Steve Jobs’ın kendine has üslubuyla yalanladığı bu...
EMOJİLE

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan kullanıcıların konum kayıtlarının saklanması skandalından sonra Apple hakkında bir çok iddia ortaya atılmıştı. Steve Jobs’ın kendine has üslubuyla yalanladığı bu durum sonrasında Apple tarafından da "kayıtların gereğinden fazla olduğu" ifadesiyle kabul edildi.

iOS 4.0 ile birlikte kayıt altına alınmaya başlanan konumlama veritabanına iOS 4.3.3 ile bir düzeltme geldi. Kayıtları daha makul bir seviyeye getiren Apple, iPad ve iPhone için bir takım değişikliklere gitti. Bu değişiklikler içersinde yer alan en önemli madde başlığı konum kayıtlarının artık iTunes üzerinden senkronize olmaması olmuş.

Bir diğer önemli ayrıntıysa konumlama kayıtlarının temizlenmesine yönelik. Bu sayede konum servislerini devre dışı bırakırsanız tüm esi kayıtlar da temizlenmiş oluyor. Ayrıca kayıtlar artık belli bir boyutu aşmayacak şekilde yeniden ele alınmış. Kesin bir açıklama olmasa da bu sürecin 1 haftalık bir dilimi aşmayacağı belirtiliyor.

shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme